هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 23:01
سه شنبه 29 مهر 1399 22:59 ساعت
2020-10-20 23:01:32
شناسه خبر : 341037

رواج بلند مرتبه سازی به عنوان محصول رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی و همچنین کمبود زمین مناسب جهت ساخت و ساز، در دهه های اخیر ضرورت سرعت و امنیت کار در ارتفاع را افزایش داده است. از طرفی ساختمان های بلند مرتبه  ضرورت  استفاده از بالابر  برای دسترسی به محل کار در ارتفاع را ناگزیر ساخته است. بر خلاف داربست و اسکافلد که نیاز به نصب و برچیده شدن دارند بالابرهای نفربر با ایمنی و کارائی بیشتر جهت کار در بالاترین ارتفاع سازگاری دارند. بالابرها به راحتی توسط اپراتور به محل کار رانده شده و در سریعترین زمان ممکن به ارتفاع مورد نظر هدایت می گردند و این اجازه را به اپراتور می دهند که از یک محل کار در ارتفاع به محل دیگر حرکت نموده بدون اینکه حتی نیاز به پایین آوردن دستگاه باشد. انتخاب بالابر متناسب با کار مورد نظر سبب افزایش کارائی و همچنین بالا رفتن ضریب ایمنی خواهد شد.

برنامه ریزی جهت استفاده بهینه از زمان جهت اجرای پروژه های کار در ارتفاع بدون استفاده از بالابرهایی که توانایی جابجایی سریع و دسترسی مناسب و ایمن داشته باشند نسبت به وسایل سنتی همچون داربست بسیار دقیق تر خواهد بود.

با توجه به تنوع بسیار زیاد کارهایی که استفاده از  بالابر جهت انجام آن ضروری می باشد، بازاری متنوع و دائمی در انتظار افرادی است که از این موقعیت بتوانند به نحو احسن استفاده نمایند.

 

 

مشتریان هدف

استفاده از بالابر جهت انجام  کار در ارتفاع طیف وسیعی از مشاغل صنعتی و ساختمانی را در بر می گیرد، مشتریان هدف شما تنها به یک سری از مشاغل محدود نیست و با توجه به افزایش بلند مرتبه سازی این مشاغل تا سالیان متمادی به رشد خود ادامه خواهد داد. آنچه مسلم است برای سرمایه گذاری و در ابتدای ورود به این بازار باید تمام جوانب کار را بررسی نموده و مشتریان هدف خود را شناسایی نمائید.

نصابان سیستم های امنیتی ، ارائه دهندگان خدمات فرودگاهی ، اجرای پروژهای صنعتی همچون پالایشگاه ها ، خطوط انتقال برق ، نگهداری کارخانجات صنعتی ، ارائه دهندگان خدمات نمای ساختمان ، نصابان پنجره و شیشه های نمای ساختمان و بسیاری از مشاغل دیگر از جمله مشتریان هدف شما می باشند. خدمات اجاره بالابر برای برخی از مشاغل بصورت فصلی و در مناسبت ها و برخی از مشاغل دائمی می باشد. در مناسبت‌های خاص مثل محرم و اعیاد به ‌دلیل نیاز به آذین‌بندی‌ و چراغانی اجاره بالابر بیشتر مورد تقاضا می باشد و در بعضی از اصناف مثل نصابان دوربین‌های مداربسته، خدمات صنعتی مانند تعمیر هواپیما، نصب شیشه ها و پنجره ها نیاز به بالابر بصورت دائمی می باشد.

 

در برخی از مشاغل که نیاز هر روزه به استفاده از بالابر را دارند اجاره بالابر نمی تواند گزینه مناسبی باشد و سرمایه گذار با بررسی هزینه های نگهداری می تواند اقدام به خرید بالابر نماید. مواردی همچون ارتفاع دسترسی ، محیط انجام کار ، نیاز به جابجایی در ارتفاع ، ظرفیت بالابری ، قیمت بالابر و دیگر گزینه های مربوطه باید هنگام خرید بالابر مورد توجه قرار گرفته تا بالابر مناسب جهت انجام کار انتخاب گردد.

 

 

کسب درآمد از طریق اجاره بالابر

با توجه به نیاز مشتری بالابر می تواند بصورت ساعتی ، روزانه ، ماهیانه و یا بصورت بلند مدت اجاره داده شود. میزان هزینه اجاره بالابر با توجه به ارتفاع دسترسی بالابر، ظرفیت بالابری ، نوع بالابر و محیط کار متغیر است و با توجه به ارتفاع دسترسی بالابر قیمت آن نیز افزایش می یابد و به طبع آن هزینه اجاره بالابر بیشتر خواهد بود.

بالابر نفری در انواع آکاردئونی خودکششی ، بالابر ستونی ، بالابر ریلی ، بالابر تلسکوپی ، بالابر مفصلی ، بالابر یدک کش ، بالابر کامیونی و در مدلها و ارتفاع های مختلف وجود دارند. نیروی محرکه بالابر می تواند توسط موتور الکتریکی و یا دیزلی و یا ترکیبی از هر دو تامین گردد که در قیمت تمام شده دستگاه تاثیر گذار است.

 

میزان سرمایه گذاری و زمان بازگشت سرمایه

میزان سرمایه اولیه با توجه به نوع بالابر متفاوت است. بالابرهای ریلی دستی نسبت به بالابرهای خودکششی قیمت کمتری دارند. بالابرهای تک ستون ریلی در شرکت کندوکاوماشین از ارتفاع 7 تا 14 متر در دسترس می باشند که ارتفاع مناسبی برای اجاره جهت انجام کار در ارتفاع می باشد، این نوع بالابرها هزینه نگهداری کمتری نسبت به بالابرهای نفری سیار دارند که از موتورهای الکتریکی و یا دیزلی جهت جابجایی استفاده می نمایند. آنچه که مسلم است سرعت انجام کار در بالابرهای خودکششی به نسبت بالابرهای دستی بسیار بیشتر است، درصورتی که بازار هدف مشتریان شما نیاز به بالابر های سیار دارند از باید میزان سرمایه گذاری اولیه خود را افزایش دهید.

درصورتیکه بازاریابی هدفمند و اصولی داشته باشید زمان بازگشت سرمایه گذاری اولیه بسیار کمتر خواهد شد، بازگشت سرمایه با توجه به نوع بالابر متغیر است و اگر بالابر کامیونی مورد نظر شما برای سرمایه گذاری باشد هزینه های نگهداری آن نیز باید مورد محاسبه قرار گیرد. در‌صورت عقد  قراردادهای بلند مدت اجاره بالابر با کارخانجات صنعتی و یا ارگان ها و موسسات دولتی می توانید زمان بازگشت سرمایه اولیه خود را کاهش داده و هرچه سریعتر به سود دهی برسید.

شرکت کندوكاوماشين ارائه كننده كاملترين مجموعه بالابر در ايران و نماينده انحصارى فروش و خدمات پس از فروش هالوت فرانسه محصولات بالابر مختلفی شامل انواع بالابر مفصلى و بالابر تلسكوپى ، بالابر عنكبوتى ، بالابر پشت کامیونی ، بالابر ستونی و .... با مکانیزم های برقى و ديزلى و دستی برای نیازهای مشتریان محترم ارائه مى نمايد. با توجه به نوع و ارتفاع کاری بالابرها قیمت محصولات نیز متفاوت است . قیمت بالابرها باعنايت به كيفيت و كارایی فوق العاده آن مقرون به صرفه بوده و از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش نیز پوشش بهتر و آسانتری را برای مشتریان فراهم میسازد هم اکنون کندوكاوماشين بالابر‌‌های خود را در 12 دسته كلى و بيش از ٨٠ مدل محصول ارائه مى نمايد كه اين تنوع جزء بى نظيرترين نوع ارائه بالابر در دنيا مى باشد.