هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 11:41
سه شنبه 29 مهر 1399 11:21 ساعت
2020-10-20 11:41:41
شناسه خبر : 340998
خبرنگار العالم به نقل از شورای هماهنگی گروه های مسلح گفت نیروهای ترکیه از پاسگاه "نهم" در شهر یرموک واقع در شمال حماه عقب نشینی کرده و آماده عقب نشینی از پاسگاه "معرحطاط" می شود.

منابع رسانه ای اعلام کردند که روز دوشنبه گذشته نیروهای ترکیه شروع به تخلیه استحکامات و تجهیزات خود از پاسگاه محاصره شده نهم در شهر یرموک واقع در شمال حماه کرده اند.

 

این منابع گفتند نیروهای ترک با ورود کامیون ها و خودروهای زرهی به داخل پاسگاه، شروع به تخلیه تجهیزات ارتباطی و بی سیمی خود و بار زدن آنها به مقصد شهرک "سفوهن" در کوه های "شحشبو" در جنوب ادلب کرده اند.

 

این منابع همچنین گفته اند که احتمال دارد پست دیده بانی نهم تا ارتفاعات الزاویه عقب نشسته و در شهرک "سفوهن" در خط مقدم درگیری با ارتش سوریه مستقر خواهد شد.

 

گفتنی است هیچ تاریخی برای تخلیه پاسگاه ششم در شهرک الصرمان در شرق ادلب و پاسگاه یازدهم در شهرک "شیرمغار" در غرب حماه تعیین نشده است.

 

منابع گفتند خودروهای زرهی ترکیه به مراکز دیده بانی خود در شهر سراقب واقع در شرق ادلب وارد شدند. این خودروها حامل تجهیزات لوجستیکی است. لازم به ذکر است که نیروهای ترک قصد تخلیه پاسگاه های موجود در شهر سراقب را ندارند زیرا این پاسگاه ها در مسیر جاده های ام 4 و ام 5 واقع شده اند.