هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 آبان 1399
ساعت 16:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 مهر 1399 ساعت 12:13
يكشنبه 27 مهر 1399 12:12 ساعت
2020-10-18 12:13:38
شناسه خبر : 340956
کفپوش ها در کنار دیوارپوش ها یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی دکوراسیون داخلی محسوب میشوند و هر چه از زیبایی بیشتری برخوردار باشند در نتیجه جذابیت و گیرایی دکوراسیون نیز تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

کفپوش های زیادی تا کنون به صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی معرفی شده اند که برخی از آنها به دلیل اینکه از مزیت ها و ویژگی های زیادی نیز برخوردار هستند محبوبیت زیادی نیز دارند. یکی از این کفپوش ها که همگی ما به خوبی نیز با آن آشنایی داریم پارکت لمینت میباشد که هیچ یک از کفپوش های موجود در بازار از هیچ لحاظ قادر به رقابت با آن نیستند و محبوبیت خاصی پیدا کرده است. پارکت لمینت ها با وجود اینکه از مزیت های زیادی برخوردار هستند اما در انتخاب و خرید آنها باید دقت زیادی به خرج داده شود تا بتوان  یک پارکت مناسب و ایده آل را خریداری نمود. یکی از فاکتورهای مهم در خرید پارکت لمینت طرح  پارکت میباشد و باید این موضوع را بمنظور تناسب هر چه بیشتر میان دکور و پارکت و سایر اجزای موجود در فضا مد نظر قرار داده و رعایت کنید.

پارکت لمینت

متراژ ساختمان را در انتخاب رنگ و طرح پارکت در نظر داشته باشید

یکی از نکات بسیار مهمی که برای انتخاب پارکت باید به آن توجه داشته باشید طرح و رنگ پارکت هستند که البته در انتخاب طرح و رنگ متراژ فضای موجود میتواند به شما کمک بزرگی کند. انواع و اقسام پارکت ها در طرح و رنگ های گوناگون وجود دارند که ممکن است انتخاب هر یک از آنها برای شما مشکل باشد. در صورتیکه متراژ فضای موجود را برای انتخاب پارکت لحاظ کنید در نتیجه میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. ساختمان هایی که متراژ بالایی دارند تا حد زیادی دست خریدار را برای انتخاب طرح و رنگ باز  خواهند گذاشت زیرا به دلیل بزرگ بودن فضا امکان انتخاب سلیقه ای تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. در فضاهای کوچک اینگونه نیست و به دلیل محدود بودن فضای موجود نمیتوانید هر طرح و رنگی را که با توجه به سلیقه خود نیاز داریدمورد استفاده قرار دهید. به طور مثال استفاده از پارکت لمنیت هایی با رنگ تیره و با طرح های شلوغ شاید بتواند برای فضاهای بزرگ مناسب باشد اما در فضاهای کوچک به  دلیل اینکه فضا را کوچکتر از آنچه که هست نشان میدهد استفاده از پارکت هایی با این طرح و رنگ پیشنهاد نمیشود. اما در مقابل اگر همین پارکت ها را برای فضاهای بزرگ استفاده کنید  نه تنها تضادی را ایجاد نخواهد کرد بلکه جلوه بصری بسیار زیبایی را نیز برای دکوراسیون ایجاد خواهد نمود.

خرید پارکت

کیفیت از فاکتورهای مهم در خرید پارکت لمینت

یکی از مهمترین نکا ت و فاکتورهایی که باید بر ای خرید پارکت لمنیت در نظر داشته باشید و از نکات بسیار مهم پس از رنگ و طرح پارکت محسوب میشود کیفیت پارکت میباشد که حتما باید مد نظر قرار داده و به آن توجه داشته باشید. حتی در صورتیکه یک مدل پارکت را پسند کردید اما به این نکته پی بردید که از کیفیت مناسبی برخوردار نیست پیشنهاد میکنیم تا از خرید آن اجتناب کنید زیرا کیفیت برای یک پارکت بسیار مهم است و پارکت های بی کیفیت به هیچ وجه برای خرید مناسب نیستند.  پارکت لمینت ها به طور کلی از پارکت های معمولی کیفیت بالاتری دارند اما باید توجه داشته باشید که حتی کیفیت پارکت لمنیت ها در صورتی که پارکت مناسب که از مواد مرغوب تولید نشده باشد را خریداری کنید چندان مناسب نخواهد بود و بعد از مدتی با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد که از جمله مشکلات عدیده میتوان به تغییر شکل دادن پارکت و یا بلند شدن پارکت از سطح اشاره نمود که مجبور خواهید بود تا مجددا پارکت دیگری را خریداری و مورد استفاده قرار دهید.

جنس از فاکتورهای مهم در خرید پارکت لمینت و تضمین کننده کیفیت آن

یکی از عواملی که با توجه به آن میتوانید کیفیت پارکت لمنیت ها را تضمین کنید جنس چوب به کار رفته در ساخت پارکت میباشد و هر چه چوب به کار رفته جنس بهتری داشته باشد در نتیجه کیفیت پارکت نیز تضمین خواهد شد. از انواع چوب ها برای ساخت و تولید پارکت لمینت استفاده میشود که برخی از چوب ها با توجه به کیفیت بالایی که دارند میتوانند طول عمر و دوام پارکت را تا حد زیادی افزایش دهند و از کوتاه شدن عمر پارکت که یکی از مشکلات آن میباشد جلوگیری به عمل آورند. برای پی بردن به جنس به کار رفته در ساخت پارکت میتوانید در هنگام خرید از  فروشنده بخواهید تا اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهد. از انواع چوب به کار رفته در ساخت پارکت لمینت ها که میتواند تضمین کننده کیفیت پارکت باشد میتوان به چوب درخت بلوط، افرا، راش، گردو، گیلاس اشاره نمود که جزو چوب های با کیفیت محسوب میگردند و میتوانند کیفیت و طول عمر پارکت را تضمین کنند. ممکن است که پارکت های تولید شده با این نوع چوب قیمت بالاتری نیز داشته باشند اما بهتر است به این موضوع بی تفاوت باشید و اگر بودجه کافی و لازم را در اختیار دارید نسبت به خرید آن دریغ نکنید.

پارکت لمینت های ضد آب را خریداری کنید

یکی ازمهمترین فاکتورهای مهم در خرید پارکت لمینت که هرگز نباید فراموش کنید ضد اب بودن پارکت ها میباشد . ضد اب بودن پارکت ها به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید از پارکت ها در مکان هایی که از آب و هوای مرطوب برخوردار هستند نیز استفاده کنید و محدودیتی در نصب پارکت در این دسته فضاها نخواهید داشت. بخصوص در صورتیکه در شهرهای شمالی کشور واقع هستید و آب و هوای شرجی امکان آسیب رساندن به پارکت را تا حد زیادی افزایش میدهد بهتر است تا پارکت هایی را انتخاب و خریداری کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند و بتوانند در برابر رطوبت و آب و هوای شرجی به خوبی دوام بیاورند و با افت کیفی مواجه نشوند. هر پارکتی ضد اب نیست و بهتر است گول تبلیغات برخی از شرکت ها و فروشگاه ها را نخورید و با بررسی هایی که خود نسبت به برند و همچنین تجربه استفاده از آن به عمل می آورید نسبت به این موضوع اطمینان خاطر کامل به دست می آوردید.

پارکت لمینت خارجی یا ایرانی؟

یکی از فاکتورهای مهم در خرید پارکت لمینت مربوط به کشور سازنده پارکت میشود. کشورهای زیادی وجود دارند که در زمینه تولید پارکت فعالیت میکنند که در این بین شرکت هایی در داخل کشور و شرکت هایی نیز در خارج از کشور وجود دارند که در زمینه تولید پارکت فعالیت میکنند که همین موضوع باعث شده تا بسیاری از خریداران به این موضوع توجه زیادی داشته باشند که آیا پارکت خارجی را خریداری کنیم یا ایرانی؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهتر است ابتدا به بودجه خود برای خرید پارکت رجوع کنید و در صورتیکه توانایی خرید پارکت با قیمت بالا را دارید پس پیشنهاد میکنیم پارکت های خارجی به طور مثال پارکت های آلمانی که از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند را انتخاب و خریداری کنید. اما اگر قصد ندارید تا هزینه زیادی را بابت خرید پارکت بپردازید پس بهتر است تا قید پارکت های خارجی را زده و به سراغ پارکت های ایرانی که البته بعضا کیفیت خوبی نیز دارند بروید. امروزه شرکت های معتبری در کشور ما پدید آمده اند که پارکت های بسیار با کیفیتی را تولید و روانه بازار مصرف میکنند که میتوانید با انتخاب این برند ها پارکت با قیمت مناسب را خریداری کنید. البته یاد آور شویم که برای انتخاب و خرید پارکت حتما مشاوره ای را دریافت نمایید و با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید.

پارکت

برای خرید بهترین پارکت لمینت با قیمت مناسب به سایت ما مراجعه کنید:

decoroffice.net