هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 10:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 مهر 1399 ساعت 22:56
شنبه 26 مهر 1399 22:54 ساعت
2020-10-17 22:56:23
شناسه خبر : 340935
اگر شما گران قیمت‌ترین، شکیل ترین پالتو، مانتو و کت ها را استفاده کنید؛ کفش زیبا و گران قیمت نیز به پاک کنید تمامی موارد ذکر شده در ظاهر شما کفایت نمی کند حتما لازم است انتخاب خوبی برای پوشش سرتان داشته باشید تا زیبایی سایر لباس هایتان بیشتر به چشم بیاید به همین جهت شما باید تلاش نمایید که در خرید روسری به موارد زیر توجه زیادی نمایید.

البته ممکن است اغلب افراد این طور تصور کنند که، شال و روسری فقط برای پوشاندن مو می باشد؛ اما این حقیقت نیست چرا که روسری در تمام دنیا به عنوان ابزار مد و زیبایی در در زیر گروه اکسسوری به حساب آمده و و شما شاهد این موضوع هستید که در کشور های اروپایی که حجاب دارای هیچ اجبار و اولویتی نیست، از روسری به عنوان سرپوش (kerchief) یاد می شود.

در ادامه تلاش کردیم تا با استفاده از تجربیات خود در سایت روسری اصول اولیه  خرید روسری در انواع صورت های مختلف بیان کنیم.

سایت روسری

خرید روسری نخی برای صورت مستطیل شکل بهتر است!

در صورت های دراز و مستطیلی، طول صورت از عرض بزرگتراست، پیشانی و فک  هم اندازه بوده و لبه های تیز ای دارند. در این حالت باید به نحوی از پوشش سر خود استفاده کنید که طول صورت را کوچکتر نشان داده و لبه‌های تیز صورت گرد شوند. تلاش کنید که از شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند استفاده نکنید؛ با انواع پیشانی بند و زیر روسری طول صورتتان را را کوتاه تر کنید. از هدبند یا دستمال سر تیره استفاده کنید عضله هایی که در پشت سر بسته می شوند انتخاب نکنید، تلاش کنید اولویت خود را در خرید روسری نخی قرار دهید، تلاش کنید که از پارچه های نرم و لخت استفاده کنید.

خرید روسری نخی

 اصول انتخاب روسری برای صورت های بیضی شکل

 اگر صورت شما ما به شکل بیضی باشد، بیشتر مدل‌ها برای شما ما زیبا خواهد بود. شما با صورت بیضی شکل می توانید روسری و شال خود را به دلخواه ببندید؛ اما اگر فکر می کنید صورت‌تان کشیده است بهتر است هدبند یا دستمال سر در زیر شال و روسری خود استفاده کنید و گوشه های شال روسری را به سمت داخل تا بزنید، به نحوی که گونه ها مشخص تر شود.

 صورت های مثلثی چانه را مخفی کنید

 در صورت های مثلثی به دلیل کم عرض بودن چانه، فک حالت چهارگوش دارد؛ شما باید تلاش کنید با کمک شال و روسری عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه شما متناسب شود.

شال روسری را به گونه‌ای سر کنید که گوشه های پیشانی تان مخفی باشد؛ می توانید تیزی چانه خود را با شال و روسری به نحوی بپوشانید تا قسمت پایین چانه پوشیده باقی بماند.

گرد کردن صورت در هنگام خرید روسری

در صورت های مربعی که حالت چهارگوش دارد، شما می توانید با شال گوشه های گمرک بندر گرد کنید شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند و همچنین مدل هایی که از پشت بسته می شوند انتخاب نکنید شال های با جنس نرم و لخت به درد افرادی می خورد که صورت های مربعی شکل دارد.

صورت گردها در خرید روسری چکار کنند؟

در صورتهای گرد پیشانی عریض و کوتاه است، شما باید با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان دهید، از هدبند یا دستمال سر برای این کار می توانید استفاده کنید، اما نباید بیشتر از یک چهارم پیشانی خود را بپوشانید.

گرد کردن صورت در هنگام خرید روسری

 به هیچ وجه کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود برای بلندتر نشان دادن از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید؛ رنگ روسری خود را تیره انتخاب نمایید، در استفاده به صورت مستطیلی سر کنید، کناره های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید. سعی کنید از پارچه های محکم و حالت دار استفاده کنید تا به صورت شما حالت زیبایی ببخشند.

صورت های ذوزنقه ای شکل برعکس!!

نوع دیگری از صورت، ذوزنقه‌ای شکل می‌باشد. این افراد باید به موارد بسیاری در خرید روسری توجه کنند، افرادی که صورت‌های ذوزنقه ای شکل دارند در این صورت ها عرض پیشانی از از عرض چانه بزرگتر، اصولا پیشانی بسیار بزرگ است. شما باید در استفاده دقیقا برعکس صورت‌های گرد عمل کنید؛ از هدبند یا کلاه های تیره انتخاب کنید و روسری هایتان را به‌گونه‌ای بر سر کنید که لبه های پیشانی گرفته شود.

عرض پیشانی را کوچک نشان دهید

 برخی از افراد صورت های زنانه شکل دارند؛ در این صورت عرض پیشانی کم بوده و شما باید شال و روسری را به گونه استفاده کنید که لبه های فک کوچک نشان داده شود.

 به هیچ وجه از هدبند استفاده نکنید چون پیشانی شما را کوچک نشان می‌دهد.

اگر اصرار به استفاده از هدبند و کلاه در زیر روسری دارید، از رنگ روشن استفاده کنید، این در حالی است که روسری و شال خود را باید به رنگ تیره انتخاب کنید.

شما می‌توانید جهت مشاهده سایر مدل‌ها به سایت Amazon.com مراجعه نمایید.

منبع: فروشگاه تخصصی روسری korians.com