هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 مهر 1399
ساعت 18:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 مهر 1399 ساعت 11:34
چهارشنبه 23 مهر 1399 11:11 ساعت
2020-10-14 11:34:32
شناسه خبر : 340852
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت:‌ تنها ۱۳ درصد حقوق مصوب برای سربازان وظیفه پرداخت می‌شود که این میزان حقوق کفاف هزینه ایاب و ذهاب آنان را هم نمی‌دهد و این موضوع را در قالب سؤال از وزیر پی‌گیری می‌کنم.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت:‌ تنها ۱۳ درصد حقوق مصوب برای سربازان وظیفه پرداخت می‌شود که این میزان حقوق کفاف هزینه ایاب و ذهاب آنان را هم نمی‌دهد و این موضوع را در قالب سؤال از وزیر پی‌گیری می‌کنم.
گروه سیاسی-رجانیوز: علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق دریافتی سربازان وظیفه، گفت: در ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق سربازان وظیفه، به صورت شفاف نحوه محاسبه حقوق سربازان مشخص شده است که در حال حاضر حقوق دریافتی سربازان وظیفه با قانون فاصله زیادی دارد.
 
به گزارش رجانیوز، رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه اظهار داشت: در شرایط حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور، که مشکلات معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم کرده است و سربازان در حال خدمت نیز عموما از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند. با استناد به اظهارات رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح سربازان وظیفه تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می‌شود که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد ایشان به محل خدمتشان را هم نمی دهد. این شرایط برای سربازی که متاهل و سرپرست خانوار باشد را بسیار سخت تر خواهد کرد.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی گفت: لذا از آنجایی که از رسالت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پشتیبانی از نیروهای مسلح کشور است و ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، دولت را بر پرداخت ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق پایوران به سربازان مجرد و متاهل ملزم نموده است، که تأمین بودجه مورد نیاز به عهده وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است و می‌بایست در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد. 
 
خضریان تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم دفاع این مشکل را در قالب سوال از وزیر محترم دفاع مطرح کرده‌ام و امیدوار هستیم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مشکلات این عزیزان مرتفع شود.