هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 مهر 1399
ساعت 19:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 مهر 1399 ساعت 11:30
چهارشنبه 23 مهر 1399 11:24 ساعت
2020-10-14 11:30:30
شناسه خبر : 340851
علیرغم تلاش‌های آمریکا برای بی نیازی از راکت‌های روسی برای سفر به فضا، ناسا باز هم مجبور شد برای انتقال یک فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی از خدمات روسیه استفاده کند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس قرار است تا ساعاتی دیگر با استفاده از راکت سایوز روسیه از قزاقستان به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل شوند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ورج، فضانورد ناسا که برای این سفر انتخاب شده یک زن به نام کریس کسیدی است که به همراه آناتولی ایوانیشین و ایوان وگنر به فضا سفر می‌کند. این افراد یک هفته بعد از حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی در تاریخ ۲۱ اکتبر به زمین باز می گردند.
 
حدود یک ماه قبل راکت دراگون شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس توانست چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کند. معمولاً حداکثر 6 فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت دارند. اما با حضور سه فضانورد جدید در آن این رقم به هفت نفر می‌رسد.
 
در سال ۲۰۱۱ برای آخرین بار تعدادی فضانورد آمریکایی با یک شاتل ساخت این کشور به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل شدند و از آن زمان تا یک ماه قبل تلاش‌های ناسا در این زمینه با شکست مواجه شده بود.
 
البته قرار است دو شرکت خصوصی اسپیس ایکس و بوئینگ برای توسعه برنامه‌های فضایی ناسا به آن کمک کنند. اولین تست فضایی بوئینگ قرار است سال آینده انجام شود.