هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 05:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 مهر 1399 ساعت 13:16
يكشنبه 20 مهر 1399 13:00 ساعت
2020-10-11 13:16:12
شناسه خبر : 340742
منابع خبری از تبرئه شماری از رهبران اخوان المسلمین مصر از اتهام تصرف غیر قانونی اراضی دولتی در زمان ریاست جمهوری محمد مرسی خبر دادند.

 یک گزارش دولتی مصر تعدادی از رهبران و چهره‌های گروه "اخوان المسلمین" را از اتهام تصرف اراضی دولتی و سوء استفاده از نفوذ خود در دوره ریاست جمهوری محمد مرسی برای مالکیت غیرقانونی بر اراضی دولتی تبرئه کرد.

در همین راستا، اداره کل بازسازی و توسعه کشاورزی وابسته به وزارت کشاورزی مصر در این باره اعلام کرد که بررسی‌ها نشان می‌دهد که هیچ معامله‌ای بین اسامی درخواست شده برای تحقیق انجام نشده است و این مسئله تأیید می‌کند که اتهامات وارده علیه آنها درباره تصرف اراضی دولتی صحت ندارد.

در همین راستا، چند منبع دولتی مصر اعلام کردند که اسامی تبرئه شده شامل خیرت الشاطر، حسن مالک، محمد بدیع، محمد مهدی عاکف، محمود غزلان و چند مقام اخوان المسلمین و تاجر دیگر می‌شود.

اخیرا نیز دادگاه شهر جیزه مصر ۹ تن از اعضای بلندپایه اخوان‌المسلمین این کشور از جمله محمد بدیع را در پرونده "مسجد الاستقامة" تبرئه کرد. رهبران اخوان المسلملین به کشتن ۱۰ تن و زخمی کردن ۲۰ تن دیگر در اطراف مسجد الاستقامه جیزه در پی حوادث ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ میلادی متهم شده بودند.