هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 18:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مهر 1399 ساعت 17:08
شنبه 19 مهر 1399 16:52 ساعت
2020-10-10 17:08:36
شناسه خبر : 340697
صد و بیست کشور عضو جنبش عدم تعهد (NAM) در یک بیانیه، خواستار خروج رژیم صهیونیستی از اراضی اشغال شده سوریه در جولان شدند.

کشورهای عضو جنبش عدم تعهد روز جمعه (دیروز) یک بیانیه را صادر کردند که در بخشی از آن بر لزوم خروج رژیم صهیونیستی از جولان اشغالی سوریه تاکید شده است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، ۱۲ کشور عضو جنبش عدم تعهد روز گذشته یک بیانیه سیاسی منتشر کردند که در آن بر خروج رژیم صهیونیستی از اراضی اشغال شده سوریه در جولان تاکید شده است.

در بخشی از این بیانیه که بعد از نشست مجازی جنبش عدم تعهد منتشر شده، آمده که اعضای جنبش عدم تعهد «همه اقدامات اتخاذ شده اسرائیل، نیروی اشغالگر برای تغییر وضعیت قانونی، فیزیکی و جمعیتی جولان اشغال شده سوریه را محکوم می کند و یک بار دیگر خواستار آن می شود که اسرائیل از قطعنامه ۴۹۷ شورای امنیت سازمان ملل تبعیت کند و از مرزهای جولان اشغالی سوریه به منظور اجرای قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت (مصوب سال ۱۹۶۷) و ۳۳۸ شورای امنیت (مصوب ۱۹۷۳) کاملا خارج شود».

جنبش نم در خصوص فلسطین هم تصریح کرد که از نظر این جنبش «حل عادلانه و پایدار مساله فلسطین در همه ابعاد آن باید همچنان اولویت دستور کار جنبش بماند و این موضوع همچنان مسئولیت دائمی سازمان ملل است تا زمانی که بر اساس قوانین بین المللی و مطابق با قطعنامه های مربوطه در سازمان ملل این موضوع حل شود».