هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 ارديبهشت 1398
ساعت 11:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 17 ارديبهشت 1389 ساعت 17:26 2010-5-7 17:26:20
شناسه خبر : 34068
در اين تجمع که سه شنبه شب در مقابل منزل امام جمعه برگزار شد، دکتر حاجی خلف از آزادگان دفاع مقدس و استاد دانشگاه اظهار داشت: مردم، شش سال است گرفتار خانقاه و خانقاه پرستان یعنی گوساله سامری و مسجد ضرار هستند، مکانی که بر اساس تفرقه و نفاق شکل گرفته و عامل فتنه و تشتت گردیده است.

بدنبال اظهارات اخير نماينده دزفول در مجلس كه گفته مي‌شود وي در آن جلسه در تأييد دروايش، اظهارات تندي عليه روحانیون سلف دزفول و مراجع فعلی در جلسه ای که فرماندار دزفول و امام جمعه شهر نيز حضور داشته‌اند، بيان كرده است، جمعي از مردم اين شهر با برگزاري تجمع در مقابل بیت امام جمعه و همچنین آستانه متبرکه سبز قبا، به اين اظهارات اعتراض كرده و حمايت خود را از روحانیت و امام جمعه دزفول اعلام کردند.

به گزارش رجانيوز، در اين تجمع که سه شنبه شب در مقابل منزل امام جمعه برگزار شد، دکتر حاجی خلف از آزادگان دفاع مقدس و استاد دانشگاه اظهار داشت: مردم، شش سال است گرفتار خانقاه و خانقاه پرستان یعنی گوساله سامری و مسجد ضرار هستند، مکانی که بر اساس تفرقه و نفاق شکل گرفته و عامل فتنه و تشتت گردیده است.

وی خواهان تخریب خانقاه شد و افزود: همانطور که با تخریب خانقاه های بروجرد، قم، اصفهان و دیگر شهرها، هیچ اتفاقی نیفتاد، در دزفول هم با محو این علم بدعت، ارواح پاک شهدا، عرفا، فقها و قلوب مردم متدین دزفول شاد خواهد شد.

حاجی خلف، حمایت برخی از مسئولان از دراویش را که موجب شده آنها نیز به ستیز با مرجعیت و روحانیت کشانده شوند، محکوم و تاکید كرد چرا یک بیمارستان کاملاً دولتی آن هم در دزفول، به نام قطب فراماسونر و طاغوتی و فراری فرقه ذهبیه نامگذاری شود؟ چه کسانی از مصوبات شورای تأمین استان مبنی بر تغییر نام بیمارستان به "الغدیر" جلوگیری می کنند؟

همچنين حجت‌الاسلام قاضی امام جمعه دزفول نیز ضمن تقدیر از عواطف و غیرت دینی مردم گفت: ما توصیه کردیم اجتماع صورت نگیرد ولی مومنین و به‌ویژه روحانیت معظم وظیفه دانستند برای دفاع از ارزش‌ها و به‌ویژه روحانیت دزفول و مراجع عظام حضور یابند.

وي اضافه كرد: هدف ما دفاع از حریم اهل بیت و مبارزه با بدعت است و با اشخاص کار نداریم بلکه این جریان های انحرافی‌اند که مورد هدف و مبارزه ما هستند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اهانت‌ها و تهدیدهاي جریان های منحرف علیه روحانیت و نیروهای متدین افزود: اگر به خاطر دفاع از اسلام و انقلاب و رهبری به ما اهانت و تعرض شود، مایه مزید اجر و پاداش الهی است. ما بر ملاک ها و معیارهای مکتبی خود پافشاری می کنیم.

قاضي تأكيد كرد: وظیفه ما در مرحله اول نصیحت است ولی اگر نتیجه ای نداد، با تمام قدرت می ایستیم و در چارچوب قانون به حرکت الهی خود ادامه می دهیم.

در ابتدای این مراسم زیارت عاشورا خوانده شد.

این اجتماع که با حضور جوانان مساجد و دانشگاه ها و تعدادی از علماي دزفول تشکیل شده بود، پس از قرائت قطعنامه با آرامی به کار خود پایان داد.

همچنين تجمع مشابهي نيز از سوي بانوان دزفول در آستانه متبرکه سبزقبا تشکیل شد.

در اين تجمع، شعارهایی در حمایت از رهبری و مرجعیت و انزجار از حامیان دراویش که بعضاً‌ حتي در مناصب حساس، اقدام به رفتارهاي تفرقه‌افكنانه مي‌كنند، سر داده شد.

حجت‌الاسلام شیخ رضا سبط شیخ انصاری رئیس حوزه علمیه شیخ انصاری نيز قبل از درس تفسیر خود، با بیاناتی حمایت قاطع خود را از امام جمعه در مقابل اظهارات نماینده دزفول بيان كرد.