هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 03:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 مهر 1399 ساعت 12:13
پنجشنبه 10 مهر 1399 12:00 ساعت
2020-10-1 12:13:58
شناسه خبر : 340464
جو بایدن نامزد دموکرات ها با برند الاغ، ترامپ (نامزد جمهوریخواهان با برند فیل) را دلقک خطاب کرد و گفت "همه می‌دانند او دروغگو است.
جو بایدن نامزد دموکرات ها با برند الاغ، ترامپ (نامزد جمهوریخواهان با برند فیل) را دلقک خطاب کرد و گفت "همه می‌دانند او دروغگو است.

اولین مناظره دو نامزد انتخابات آمریکا، یک سرشکستگی تمام عیار برای تمدنی بود که زمانی، خود را "پایان تاریخ" می نامید و از "قرن جدید آمریکایی" سخن می گفت.

 

دیشب، جو بایدن نامزد دموکرات ها با برند الاغ، ترامپ (نامزد جمهوریخواهان با برند فیل) را دلقک خطاب کرد و گفت "همه می‌دانند او دروغگو است. به سختی می توان با این دلقک حرف زد. ترامپ، سگ دست آموز پوتین است"! وقتی هم ترامپ، وسط حرف‌های رقیبش پرید، بایدن گفت خفه شو مرد!

 

ترامپ قبلا بارها به بایدن حمله کرده و او را پیرمرد چُرتی خوانده بود که با مواد مخدر سرپاست و باید قبل از مناظره تست اعتیاد بدهد. او دیشب هم دموکراتها را متهم به کودتا و تقلب کرد.

 

بعد از آنکه بایدن گفت در دوران ریاست‌ ترامپ، چین در «هنر سرقت» به کمال مهارت رسیده، ترامپ به بایدن حمله کرد و گفت: بگو قضیه اینک پسرت از همسر شهردار مسکو ۳.۵ میلیون دلار پول گرفته چیست؟ او به عنوان هیئت مدیره یک شرکت انرژی در اوکراین میلیون‌ها دلار از طریق فعالیت‌های غیرقانونی به دست آورده است.

 

بایدن هم گفت "می‌شود کل شب را درباره خانواده‌اش حرف زد". به گفته بایدن، "ما در دوران ریاست‌ جمهوری ترامپ، ضعیف‌ تر، بیمار تر، فقیر تر، خشن تر و پر اختلاف‌ تر شده‌ ایم".

 

پاسخ مردم آمریکا به نظرسنجی شبکه سی‌بی‌اس و این که "چه احساسی نسبت به مناظره داشتید؟"، قابل تامل است:

آزاردهنده: ۶۹ درصد

سرگرم‌کننده و جذاب: ۳۱ درصد

حس بدبینی:  ۱۹ درصد

آگاهی‌بخش: ۱۷ درصد

مجری "سی‌ان‌ان" (شبکه وابسته به دموکرات ها) می گوید: درباره اینکه چه کسی برنده مناظره شد و چه کسی بازنده، حرف خواهیم زد، ولی یک چیز را می‌ توان با اطمینان گفت؛ مردم آمریکا امشب باختند؛ چون وحشتناک و ننگ آمیز  بود.

 

کارشناس BBC گفته است "یک شب توهم‌افکنی برای ترامپ و استیصال برای بایدن بود. ترامپ سعی می‌کرد بایدن را سالخورده و فرتوت نشان دهد که نمی‌تواند نظراتش را به آسانی بیان کند. بایدن هم تلاش می‌کرد ترامپ را رئیس جمهوری کم عقل نشان دهد".  کارشناس شبکه MSNBC هم گفت "هر دو گند زدند! این مناظره باعث شد ما در چشم کشورهای دیگر تحقیر شویم"

 

"آندره میشل"تحلیلگر شبکه  "ان بی سی" می گوید: "من تا حالا چنین مناظره ای ندیده بودم؛ این یک فضاحت بود". و  استیو کوهن نماینده کنگره در توئیتر نوشت"این مناظره، مایه شرمندگی و خجالت برای ملت آمریکا بود".

 

"ریچارد هاس" رییس شورای روابط خارجی آمریکا تاکید می کند "دعا می‌کنم مارشال مک لوهان (نظریه پرداز دهکده جهنی) اشتباه کرده باشد و کل جهان، تماشاگر این مناظره نباشند، در غیر این صورت، این مناظره، باقی‌ مانده نفوذ آمریکا را  در جهان نابود می‌ کند".

 

برنده این مناظره، تمام ناظران عبرت آموز در جهان هستند و بازندگانش، همه یانکوفیل ها (آمریکا پرست ها) یی هستند که آمریکا را معبد مردم دنیا می خواندند.