هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 22:37
سه شنبه 8 مهر 1399 22:36 ساعت
2020-9-29 22:37:23
شناسه خبر : 340404
گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴ قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.
به گزارش ایکوپرس, قائم مقام اجرایی ایران خودرو، با اعلام خبر فوق، افزود: پروژه های متعددی برای داخلی سازی تولید تعریف کرده‌ایم که تحقق آن کاهش ارزبری ۲۴۸ میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت.
 
از این میزان ۱۵۰ میلیون یورو در نیمه دوم امسال محقق خواهد شد.
 
قائم مقام اجرایی ایران خودرو حمید مرادی از افزایش ۵۲ درصدی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا پایان هفته نخست مهرماه خبر داد و گفت: در این بازه زمانی بیش از ۲۴۸ هزار دستگاه خودرو تولید شده و حدود ۲۰۷ هزار دستگاه خودرو تجاری سازی و تحویل مشتریان شده که این میزان تحویل حکایت از رشد ۲۵ درصدی دارد.
 
حمید مرادی با بیان این که تعداد تعهدات معوق به مشتریان از ۱۸۶ هزار دستگاه در سال گذشته به کم تر از ۳۰ هزار دستگاه در سال جاری رسیده است، اظهار کرد: جهش تولید را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به این نام مزین شده را تحقق بخشیده ایم.
 
مرادی تصریح کرد: این دستاوردها ناشی از اتکا به خودکفایی و باور به توانمندی های مهندسان و کارشناسان متخصص کشور و به ویژه کارشناسان و مهندسان بسیجی ایران خودرو است.
 
تحقق اهداف ایران خودرو با تلاش شبانه روزی
حمید مرادی  از حضور بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مهندس بسیجی در ایران خودرو خبر داد و گفت: مجموعه کارگران و مهندسان ایران خودرو در تلاش شبانه روزی، اهداف تعیین شده تولید در این شرکت را محقق می کنند.
 
قائم مقام اجرایی ایران خودرو حمید مرادی با بیان این که دشمن با تحریم صنعت خودرو به دنبال زمین گیر کردن آن بود،‌ خاطرنشان کرد: نه تنها آن‌ها به اهداف‌شان نرسیدند.
 
بلکه ما شرایط را به نفع خودمان تغییر دادیم و زمینه خودکفایی در تولید را فراهم کردیم.
 
ایشان تصریح کرد:‌ تاثیر تحریم در روند تولید قابل انکار نیست، اما ایران خودرو توانست راهکارهای مناسبی برای عبور از آن طراحی کند.
 
درحال حاضر سالن های تولید ایران خودرو سه شیفت و شبانه روزی مشغول تولید هستند.
 
تعداد تولید روزانه خطوط نیز نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی را تجربه می کند.
 
مرادی در پایان گفت:‌ شبکه تامین و شرکت های تولیدکننده قطعه نیز، هم‌پای ایران خودرو، خطوط تولید را پشتیبانی کرده اند که جای قدردانی دارد.