هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 16:29
سه شنبه 8 مهر 1399 16:26 ساعت
2020-9-29 16:29:10
شناسه خبر : 340379
رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد از آغاز درگیری‌های جدید در منطقه قره‌باغ کوهستانی، 10 شهروند آذربایجانی در گلوله‌باران ارتش ارمنستان کشته شده‌اند.

«الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان امروز (سه‌شنبه) در مراسم دریافت اعتبارنامه سفیر جدید پاکستان گفت از دور روز قبل و زمان آغاز درگیری‌های باکو و ایروان در منطقه قره‌باغ کوهستانی ۱۰ شهروند آذربایجانی در گلوله‌باران ارتش ارمنستان کشته شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، علی‌اف گفت: ما متحمل تلفات در دو روز گذشته شدیم. متاسفانه تلفات غیرنظامیان در حال افزایش است. ۱۰ غیرنظامی از جمله ۵ عضو یک خانواده شامل دو کودک کشته شده‌اند.

 

وزارت خارجه آذربایجان و دادستانی کل این کشور هم در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند از ۲۷ سپتامبر ۳۰ غیرنظامی در جریان درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

 

ازسرگیری درگیری‌های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از بامداد یکشنبه آغاز شد. دو روز پیش از آغاز درگیری‌ها، سفارت آمریکا در باکو و ایروان از شهروندان آمریکایی خواسته بود وارد منطقه مورد مناقشه نشوند.

 

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

 

خبر‌گزاری اینترفکس روز گذشته به نقل از وزارت دفاع ارمنستان گزارش داد که ۲۰۰ ارمنستانی در جریان این درگیری‌ها مجروح شده‌اند. مقامات منطقه خودخوانده قره‌باغ هم آخرین آمار تلفات نیروهای خود را ۳۲ نفر اعلام کرده‌اند.