هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 مهر 1399
ساعت 13:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 10:51
سه شنبه 8 مهر 1399 10:23 ساعت
2020-9-29 10:51:12
شناسه خبر : 340353
فقط در ایالت کالیفرنیا، آتش سوزی‌ها تاکنون بیش از ۳.۷ میلیون هکتار جنگل را نابود کرده که بیش از خسارات هر ساله آتش سوزی در تاریخ است.

آتش سوزی در منطقه ناپا ولی (Napa Valley) در شمال ایالت کالیفرنیا در مدت یک شب وسعت آن به ۴ برابر یعنی ۴۵۰۰ هکتار رسیده است. این در حالی است که به هزاران نفر از ساکنان در روز دوشنبه دستور تخلیه اجباری منازل شانا داده شده است.
این آتش سوزی صبح روز یکشنبه در نزدیکی کالیستوگا (Calistoga) در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال شهر سانفرانسیسکو آغاز شد و به خاطر وزش باد‌های گرم باغ‌های انگور معروف منطقه را در بر گرفت و نابود کرد.

به گفته وزارت جنگلداری و همچنین اداره آتش نشانی منطقه بیش از هزار آتش نشان برای مهار شعله‌های آتش در حال تلاش هستند.

این آتش سوزی در ادامه آتش سوزی‌های ویرانگر در غرب آمریکا است. فقط در ایالت کالیفرنیا، آتش سوزی‌ها تاکنون بیش از ۳.۷ میلیون هکتار را نابود کرده است که بیش از خسارات هر ساله آتش سوزی در تاریخ ایالت است. از ۱۵ اوت، آتش سوزی در این ایالت به جان باختن ۲۶ نفر و تخریب بیش از ۷۰۰۰ منزل مسکونی و دیگر اماکن عممومي منجر شده است.

دانشمندان معتقدند، تغییرات آب و هوایی در شدت فزاینده آتش سوزی نقش داشته است.

اوایل روز دوشنبه، دستور‌های جدید تخلیه اجباری در شهر‌های سونوما (Sonoma) و ناپا (Napa) از جمله بخش‌هایی از شهر‌های سانتا روزا (Santa Rosa) و سنت هلنا (St. Helena) نيز صادر شده است.

اداره ملی هواشناسی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تا پایان روز دوشنبه، پیش بینی رطوبت کم و وزش باد تا ۸۹ کیلومتر در ساعت را می‌کند. این موضوع می‌تواند سبب گسترش بیشتر آتش سوزی شود.

آتش سوزی همچنین باعث تخلیه بیمارستان ۱۵۱ تختخوابی ادونتیست هلث در شهر سنت هلنا در روز یکشنبه برای دومین بار در عرض چند هفته اخیر شده است.