هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 13:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 10:40
سه شنبه 8 مهر 1399 10:23 ساعت
2020-9-29 10:40:58
شناسه خبر : 340350
ائتلاف الفتح عراق طی بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید حمله راکتی روز گذشته به یک منطقه مسکونی در بغداد از دولت خواست به صورت جدی و قاطعانه این امر را پیگیری و عاملان این جنایت را شناسایی کند.

ائتلاف «الفتح» در پارلمان عراق طی بیانیه‌ای حمله عصر دیروز (دوشنبه - ۲۸ سپتامبر) به منطقه «الرضوانیه» در بغداد را که به کشته شدن هفت نفر منجر شد، محکوم کرد و از دولت خواست تا عاملان این «جنایت فجیع» را شناسایی کند.

در این حمله، یک خانه در محله البوشعبان (البوعامر) در منطقه الرضوانیه بغداد هدف اصابت دو فروند راکت کاتیوشا قرار گرفت که به تخریب کامل آن و کشته شدن هفت نفر از اعضای یک خانواده انجامید.

در بیانیه ائتلاف الفتح که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «الاخباریه» منتشر شد، آمده است: ائتلاف الفتح نقض امنیتی صورت گرفته در روز گذشته و قربانی شدن یک خانواده هفت نفره را به شدت محکوم می‌کند و آن را یک جنایت فجیع و تعدی به فرزندان ملت صبورمان می‌داند.

در ادامه این بیانیه آمده است که ائتلاف الفتح در این لحظه دشوار وضعیت امنیتی، چنین اقداماتی را از سوی هر طرفی که باشد، محکوم می‌کند زیرا جان افراد بی‌گناه و صلح و امنیت جمعی و تقدس ملی را هدف قرار می‌دهد و نشانه می‌گیرد.

ائتلاف الفتح تاکید کرد: تروریسم با باندها و گروه‌های وحشی خود، تهدید مستقیمی برای صلح و امنیت ملی است و تلاش می‌کند تا از طریق چنین عملیات‌ها و نقض‌های امنیتی، برگه‌ها را برهم بزند و با فتنه‌انگیزی و اختلاف، به گروه‌های ملی رزمنده اتهام وارد سازد.

این ائتلاف از دولت و سرویس‌های امنیتی خواست تا برای شناسایی عاملان این جنایت فجیع جدی و قاطع عمل کنند و به گروه‌های تروریست و جنایتکار اجازه ندهند که با امنیت عراق و ملت آن بازی کنند و در مقابل از عراقی‌ها در مقابل تروریسم و نیروهای فتنه‌انگیز حمایت کنند.

شب گذشته نیز «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی «النجباء» عراق در واکنش به حمله راکتی به منزلی مسکونی در بغداد گفت که این حمله در راستای نقشه آمریکا برای فتنه‌انگیزی در عراق است و «شیطان بزرگ» از هر ابزاری برای ایجاد فتنه و برافروختن آتش جنگ استفاده می کند. وی در ادامه خواستار تحقیقات شفاف و واضح برای کشف عاملان این جنایت شد.

در پی وقوع حمله راکتی مشکوک در بغداد، پایگاه‌های خبری، شبکه‌های اجتماعی و حساب‌های توییتری وابسته به آمریکا و عربستان سعودی، طی یک عملیات هماهنگ، تلاش کردند این حمله مشکوک را به گروه‌های مقاومت مردمی منتسب کنند.

شبکه‌های تلویزیونی ضد محور مقاومت نیز طی ساعات اخیر، با برجسته‌سازی این خبر و نمایش مکرر تصاویر کودکان جانباخته و حیاط خون‌آلود خانه مورد اصابت قرار گرفته، تلاش کردند این حمله را جنایت ارتکاب‌یافته توسط گروه‌های الحشد الشعبی و مقاومت عراقی معرفی کنند.

این در حالی است که یک فرمانده مقاومت مردمی عراق، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: «طبق ارتباطاتی که با تمامی گروه‌های زیرمجموعه الحشد الشعبی و مقاومت مردمی عراق داشته‌ایم، هیچ یک از گروه‌های طی مدت اخیر، هیچ‌گونه عملیاتی در آن منطقه نداشته‌اند و موضوع این حمله، از نظر ما بسیار مشکوک است.»

وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: «بررسی‌های اولیه نیروهای ما نشان می‌دهد این جنایت، کار تروریست‌های تکفیری مورد حمایت سفارت آمریکا در بغداد بوده است تا بدین‌وسیله، گروه‌های مقاومت را در اذهان عمومی مردم عراق، بدنام کنند.»