هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 مهر 1399
ساعت 01:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 6 مهر 1399 ساعت 15:00
يكشنبه 6 مهر 1399 14:55 ساعت
2020-9-27 15:00:16
شناسه خبر : 340285
گروه فرهنگ-رجانیوز: چندی پس از اجرای حکم اعدام کشتی‌گیر حرفه‌ای کشورمان نوید افکاری، جمهوری اسلامی با سرعت بیشتری کمر همت به اعدام دیگر ورزشکاران حرفه‌ای بسته است.
 
عصر دیروز رسانه‌های حکومتی اعلام کردند امیر تبر استاد بزرگ ورزش «مار و پله» به قتل دو بسیجی اعتراف کرده است. اگرچه فیلم دوربین مداربسته از چاقوکشی این ورزشکار منتشر شده است، بی‌بی‌سی فارسی اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد امیر تبر زیر شکنجه این اعترافات را کرده است.
 
امیر تبر که در سابقه ورزشی خود، سال‌ها انجام ورزش حرفه‌ای مار و پله در قهوه‌خانه‌های شهر و نیز مربی‌گری نیمه حرفه‌ای این ورزش پر طرفدار را در کارنامه دارد، پدر دو فرزند کوچک نیز هست.
 
یکی از هم‌بندی‌های امیر تبر به شکل ناشناسی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است: وقتی مامورا امیر رو برای اعتراف می‌‌بردن، دست یکی‌شون یه گونی پر از مار بود. یه روز که امیر برگشت دیدم حال خوشی نداره، بهش گفتم چته؟ گفت مار نیشم زد رفتم خونه آخر.
 
کارشناسان ورزش مار و پله معتقدند این یکی از مخوف‌ترین شیوه‌های شکنجه و گرفتن اعتراف از یک بازی‌کن حرفه‌ای مار و پله است.
 
این اولین اعدام ورزشکاران در جمهوری اسلامی نیست. پیش از این نیز ورزشکاران زیادی توسط حکومت به اعدام محکوم شده‌ بودند که در میان آن‌ها ورزشکاران ورزش منچ، گرگم به هوا، هفت‌سنگ و لی‌لی نیز دیده می‌شود.
 
منبع: باشگاه طنز انقلاب