هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 6 مهر 1399 ساعت 10:02
يكشنبه 6 مهر 1399 09:59 ساعت
2020-9-27 10:02:56
شناسه خبر : 340221
انتشارات کتابستان معرفت برای نودمین بار رویای نیمه شب را منتشر کرد.
انتشارات کتابستان معرفت برای نودمین بار رویای نیمه شب را منتشر کرد.

به گزارش رجانیوز رمان «رویای نیمه شب» که اثری با مضمون دینی است، راوی دلدادگی دختری شیعه به پسری سنی‌مذهب است که در حاشیه ماجرای یک تشرف روایت شده است. تشرف به محضر امام عصر(عج) موضوعی است که این رمان را از دیگر عاشقانه‌های موجود متمایز کرده و خواننده را در موقعیتی متفاوت از رمان‌های عاشقانه قرار داده است.
این رمان که مظفر سالاری آن را نوشته از دل روایت یک تشرف یک خطی خلق شده است. «رویای نیمه شب» راوی تشرف ابوراجح حمامی است که نویسنده تلاش کرده با دراماتیزه کردن این روایت آن را در دسترس عموم قرار دهد.
شخصیت‌محوری داستان پسری به نام هاشم است که پدر بزرگ او کفالت وی را برعهده دارد. ابونعیم زرگر، تاجر بزرگ جواهرات در حله و سنی‌مذهب است. ابوراجح حمامی دوست پدربزرگ هاشم است که دختری به نام ریحانه دارد که از شیعیان مخلص و دانای اهل‌بیت(ع) است. در این رمان شاهدیم که در هاشم علاقه‌ای به ریحانه ایجاد می‌شود و این موضوع پیش برنده داستان است.

 او می‌داند به خاطر شکافی که مذهب بین او و معشوقه‌اش به وجود آورده است، هرگز امکان رسیدن به ریحانه برایش وجود ندارد و از دو طرف با مخالفت مواجه خواهد شد، به همین خاطر جرأت ابراز عشق خود را ندارد. ماجراهای عاشقانه میان دو جوان که به تحول زندگی هاشم منجر می‌شود، بستر اصلی داستان را تشکیل می‌دهد.

چاپ نودم این کتاب را انتشارات کتابستان معرفت با شمارگان یک هزار نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان منتشر کرده است