هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 آبان 1399
ساعت 01:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 3 مهر 1399 ساعت 12:56
پنجشنبه 3 مهر 1399 12:49 ساعت
2020-9-24 12:56:37
شناسه خبر : 340149
رئیس جمهور عراق در سخنانی به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن در صورت تداوم حمله به سفارت آمریکا و سایر اماکن دیپلماتیک وابسته به آن، سفارت خود در بغداد را خواهد بست.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق در نشست سران سه قوه و رهبران احزاب و گروه‌های عراقی که چند روز قبل به دعوت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و در غیاب نوری المالکی و هادی العامری، رهبران ائتلاف‌های"دولت قانون" و "فتح" برگزار شد، گفت، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نسبت به تداوم هدف قرار دادن سفارت آمریکا و اماکن دیپلماتیک دیگر و کاروان‌های پشتیبانی لجستیک هشدار داده است.

صالح افزود، پامپئو گفته است که "دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور جدی تصمیم به تعطیلی سفارت واشنگتن در بغداد را بررسی می‌کند و آماده اجرای آن است". پامپئو همچنین تهدید کرده است "عملیات نابودی را علیه همه کسانی که در هدف قرار دادن نیروهای ما شرکت دارند آغاز می‌کنیم".

به گفته برخی منابع سیاسی شرکت کننده در این نشست، صالح به نقل از پامپئو اظهار داشت که عملیات احتمالی آمریکا علیه «کتائب حزب الله» و«عصائب أهل الحق»(به ریاست قیس الخز علی) خواهد بود.

این منابع در مصاحبه با الاخبار افزودند، وزیر خارجه آمریکا پیامدهای تعطیلی سفارت را "بسیار منفی برای عراق و آینده آن" توصیف کرد و در پایان گفت، این آخرین اخطار به دولت برای اقدام جدی جهت بازدارندگی از اینگونه اقدامات است.