هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 آبان 1399
ساعت 19:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 3 مهر 1399 ساعت 11:35
پنجشنبه 3 مهر 1399 11:12 ساعت
2020-9-24 11:35:33
شناسه خبر : 340132
تحلیلگر مسایل نظامی چین می گوید کشورش در صورت تهدیدهای آمریکا با استفاده از بمب افکن های خود در اقیانوس آرام و اقدامات خطرساز آن کشور، توان رویارویی نظامی با واشنگتن را دارد و با استفاده از بمب افکن های اچ6 به آنها پاسخ خواهد داد.

«وی دونگ شو» تحلیلگر مسایل نظامی چین روز پنجشنبه در گفت و گو با روزنامه گلوبال تایمز خاطرنشان کرد: اگر ارتش آمریکا از بمب افکن هایی از پایگاه های خود در اقیانوس آرام برای بازدارندگی چین و تهدید مستقیم استفاده کند، این کشور هم از بمب افکن های اچ ۶ خود برای مقابله بهره خواهد گرفت و قادر به انجام ضد حمله هایی به پایگاه های آمریکا خواهد بود.

این تحلیلگر درباره اینکه چرا اخیرا بسیاری از رسانه های غربی گزارش هایی مبنی بر احتمال هدف قرار گرفتن پایگاه آمریکا در جزیره گوام واقع در اقیانوس آرام منتشر کرده اند، خاطر نشان کرد: اخیرا تصاویری از این بمب افکن چینی در حین عملیات منتشر شده است و غربی ها خیلی زود حدس و گمان هایی را در این باره داشته اند که هدف چین جزیره گوام و پایگاه آمریکا در این منطقه است زیرا نگران توانایی های نظامی چین هستند.

وی خاطرنشان کرد، به طور کلی عملیات ها و تمرینات نظامی چین ماهیت دفاعی دارد و فقط استراتژی های ضد حمله و دفاعی را دنبال می کند ، اما اگر چین تحریک یا تهدید نشود، دست به کاری نخواهد زد ولی اگر کسی امنیت ملی و راهبردی چین را بشدت به خطر بیندازد و یا اقدامات مستقیمی علیه این کشور انجام دهد، قطعاً با اقدامات مقابله جویانه و واکنش فوق العاده سریع چین مواجه خواهد شد.

تحلیلگر مسایل نظامی چین در پکن تاکید کرد که آمریکا اخیرا بارها دست به تحرکاتی علیه چین زده است اما جرات درگیری و آتش افروزی ندارد هنوز جو آنقدر که باعث رویارویی نظامی شود، متشنج نشده است.

"وی دونگ شو" گفته اگرچه قدرت کلی نیروی دریایی و هوایی چین قابل رقابت با آمریکا نیست و بین دو کشور فاصله هست، اما اگر واشنگتن امنیت دفاعی چین را تهدید کند، چین کاملاً توانایی مقابله دارد و ضروری است که پکن بر قابلیت های نظامی و جنگی خود بیفزاید.

به گزارش ایرنا، انتشار تصاویر بمب افکن های H-6K چین در بحبوحه تنش ها با آمریکا که می توانند دامنه عملیات را گسترش دهند و موشک های کروز با برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر حمل کنند، به نوعی هشدار به واشنگتن محسوب می شود.