هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 12:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 مهر 1399 ساعت 14:12
چهارشنبه 2 مهر 1399 14:06 ساعت
2020-9-23 14:12:03
شناسه خبر : 340106
دادستان کل آمریکا از دادستان‌های ایالتی خواسته اتهامات سنگینی علیه متهمان به خشونت و تخریب اموال در تظاهرات علیه نژادپرستی اقامه کرده و حتی سراغ اتهام براندازی حکومت هم بروند.

 ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، هفته پیش در جلسه‌ای به دادستان‌ها هشدار داد با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که در آن دونالد ترامپ و جو بایدن با هم دست و پنجه نرم می‌کنند، خشونت در تظاهرات علیه رفتارهای پلیس ممکن است تشدید شود.

 

این در حالی است که طبق تحقیقات ۹۳ درصد تظاهرات در آمریکا امسال صلح‌آمیز بوده است. 

 

بار به دادستان‌های وزارت دادگستری توصیه کرد برای مهار خشونت به سراغ اقامه اتهامات فدرال بروند در حالی که اتهامات ایالتی هم جرایم متهمان را پوشش می‌دهد. 

 

به نوشته ایندیپندنت، دادستان کل به امکان استفاده از اتهام آشوبگری اشاره کرد که برای کیفر شهروندان «توطئه‌کننده به منظور سرنگون‌سازی، براندازی یا از بین بردن» حکومت ایالات متحده یا تلاش برای «تصرف، گرفتن یا تملک» اموال دولت ایالات متحده از طریق اعمال زور به کار می‌رود و به ندرت استفاده شده است. 

 

بار گفت اولویت وزارت دادگستری باید جمع کردن و محاکمه معترضان خشن تظاهرات علیه نژادپرستی باشد.

 

سرکوب اعتراض‌های خشن توسط وزارت دادگستری آمریکا، پشتوانه خط‌مشی کارزار تهاجمی ترامپ است که آکنده از سخن‌پردازی در محکوم کردن خشونت اعتراضات و ربط دادن تندروترین معترضان به بایدن است؛ در حالی که اکثر اعتراضات صلح‌آمیز بوده است.