هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 16:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 12:53
سه شنبه 1 مهر 1399 12:52 ساعت
2020-9-22 12:53:47
شناسه خبر : 340028

بک لینک فارسی شده عبارت Backlink به معنای لینک دهنده می باشد؛ هنگامی که یک صفحه در وب به صفحه ای دیگر لینک می دهد مفهوم بک لینک به وجود می آید.

 

شروعی به مقدمه بک لینک سازی

لینک سازی به معنی یا Link Building به فرآیند دریافت بک لینک از دیگر سایت ها در سطح وب برای سایت هدف است. دکمه ها، تصاویر و متن قابلیت لینک شدن در Web را دارند به طور مثال به صورت پیش فرض لینک متن آبی رنگ است و هنگامی که موس بر روی آن Hover می شود Cursor ماوس به حالت دست به خود میگیرد.

Crawler گوگل در هنگام Index صفحات بک External Link ها را دنبال کرده و از آن در رتبه نتایج جستجو استفاده می کند؛ از همین طریق است که موتور جستجو قابلیت خزش در وب را پیدا خواهد کرد.

بک لینک ها به صورت کلی به چهار بخش فالو (Dofollow)، نوفالو (Nofollow)، لینک داخلی (Internal Link) و لینک خارجی (External Links) تقسیم می شوند.

تاثیر مستقیم بک لینک در سئو

در زمان پیداش Search Engine ها خبری از سرچ کنسول و ابزار های وبمستر نبود لذا خزنده ها تنها از طریق دنبال کردن بک لینک ها قادر به شناسایی و Index صفحات بودند علاوه بر این لینک در واقع دروازه ای از صفحه به صفحه ای دیگر است لذا میتواند برای بسیاری از کاربران مفید بوده و کمک بسزایی در پیدا کردن مقصد نهایی آنها در وب بکند.

تعداد Backlink، ارتباط موضوع صفحه Link دهنده و لینک شونده و Authority از مهم ترین عامل های تاثیر گذاری در میزان کیفیت یک Backlink هستند، برای افزایش اتوریتی سایت بهترین روش خرید بک لینک خارجی است.

هر چه تعداد بک لینک ها ورودی از سایت های معتبر بیشتر باشد احتمال افزایش رتبه برای کلمه کلیدی در نتایج جستجو بیشتر خواهد شد.

چه تفاوت هایی میان بک لینک داخلی و خارجی وجود دارد؟

Backlink به دو بخش Internal و External تقسیم می شود؛ لینک داخلی صفحات داخل سایت به یکدیگر وصل می کند و در لینک خارجی صفحه ای خارجی به سایت هدف (سایت شما) وصل خواهند کرد شد. یعنی اگر لینکی داخل سایت ایجاد شده باشد آن لینک داخلی است و اگر از خارج سایت به شما اشاره کند بک لینک خارجی محسوب می شود.

برای دریافت بک لینک های با کیفیت می توانید از طریق وب سایت سئو فاکس و لینک تعریف سئو چیست اقدام به مشاهده لینک های رایگان کنید.

آموزش سئو

سئو فاکس یک منبع داخلی جذاب برای یادگیری سئو مقدماتی به صورت رایگان از صفر تا صد، مقدماتی، حرفه ای و پیشرفته است. 

منبع: SEOFox.ir