هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مهر 1399
ساعت 12:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 04:25
سه شنبه 1 مهر 1399 04:08 ساعت
2020-9-22 04:25:30
شناسه خبر : 340005
وزارت دفاع ترکیه به کشته شدن یک نظامی آذربایجانی توسط ارمنستان واکنش نشان داده و به ارمنستان هشدار داد که بازی با آتش را متوقف کند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر دفاع ترکیه نیز از ارمنستان خواست تا تجاوزات خود به آذربایجان را متوقف کند.

وی در پیامی در توئیتر با اشاره به این موضوع، تاکید کرد که ترکیه در کنار آذربایجان قرار دارد.

«الهام علی‌اف» رئیس جمهور آذربایجان نیز روز گذشته با اشاره به ارمنستان خبر داد:«آنها در حال آماده شدن برای یک جنگ جدید هستند. آنها نیروهای خود را نزدیک خط مرزی متمرکز می‌کنند. ما همه چیز را می‌بینیم و مراقب اوضاع هستیم. البته ، ما از خود دفاع خواهیم کرد.»

تنش‌ها میان ارمنستان و آذربایجان طی روزهای گذشته افزایش یافته است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز دوشنبه اعلام کرد که پدافند این کشور عصر یکشنبه یک پهپاد ارمنستانی را که با ورود به حریم سرزمینی جمهوری آذربایجان مشغول انجام عملیات شناسایی بود، هدف قرار داد و ساقط کرد.

این اولین باری نیست که از ماه جولای و شدت گرفتن تنش‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، نیروهای نظامی آذربایجانی پهپادهای ارمنستانی را ساقط می‌کنند. ارتش ارمنستان 12 جولای (22 تیر) آتش‌بس با جمهوری آذربایجان را نقض و با حملات خمپاره‌ای مواضع کشور همسایه را هدف قرار داد و بعد از حمله تلافی جویانه باکو و متحمل شدن تلفات، نیروهایش را از مرز عقب کشید.