هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 آبان 1399
ساعت 15:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 31 شهريور 1399 ساعت 14:32
دوشنبه 31 شهريور 1399 14:13 ساعت
2020-9-21 14:32:32
شناسه خبر : 339968
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد وزیر خارجه ایران سوم مهر برای دیدار با همتای روس خود به مسکو سفر می‌کند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، بیست و چهارم  این ماه (سوم مهر) به مسکو سفر خواهد کرد تا با سرگئی لاوروف، همتای روس خود، دیدار کند.

 

این وزارت‌خانه در حالی خبر از سفر ظریف به مسکو داد که آمریکا در پی فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران است. این تصمیم آمریکا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. 

پیش از این میخاییل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در «وین»، در سلسله پیام‌های توئیتری به از یکجانبه گرایی آمریکا در سطح بین المللی و رفتار‌های قلدر مآبانه آن انتقاد کرد.

 

او در حساب توئیتری خود نوشت: آمریکا مخالفان را تحمل نمی‌کند. به دلایل نامعلوم، واشنگتن بر این باور است که انحصار حقیقت را در اختیار دارد و همه دیدگاه‌های دیگر اشتباه هستند. «فقط یک دیدگاه درست وجود دارد و آن دیدگاه ماست!» اگر دیدگاه شما خلاف قوانین بین المللی و نظر جمعی باشد، چه؟

 

او در پیام دیگری نوشت: آمریکا از این واقعیت به شدت دلخور شد که عملا هیچ کس آماده نیست آن را به عنوان یکی از شرکت کنندگان طرح جامع اقدام مشترک که می‌تواند تحریم‌های خودکار را فعال کند‏، به رسمیت بشناسد. جایی برای گله و شکایت نیست. این نمونه‌ای آشکار از محاسبه‌ای اشتباه است که از نقش زیاد ایدئولوژی در سیاست خارجی آمریکا نشأت گرفت.