هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 شهريور 1399 ساعت 11:05
يكشنبه 30 شهريور 1399 11:02 ساعت
2020-9-20 11:05:51
شناسه خبر : 339868
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی شب گذشته نیز یک محموله شامل 30 تانکر نفتی این کشور را به عراق قاچاق کردند.

 خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) خبر داد که نیروهای آمریکایی یک کاروان شامل ۳۰ تانکر نفت را از این کشور از طریق گذرگاه «الولید» به عراق انتقال دادند.

 

این خبرگزاری به نقل از منابع محلی اعلام کرد که یک کاروان شامل ۳۰ تانکر نفت مسروقه از چاه‌ها نفتی سوریه در مناطق تحت اشغال آمریکا در «الجزیره»، شب گذشته از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در منطقه «العربیه» در ریف شرقی «الحسکه» به عراق انتقال داده شد.

 

نیروهای آمریکایی و نیروهای همپیمان آن  موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) کنترل اغلب میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در دست دادند.

 

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، لذا با تمام توان تلاش می‌کند تا به حضور غیر قانونی آنها پایان دهد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بارها اذعان کرده است که برای نفت در سوریه حضور دارند. گزارشهای بسیاری نیز از غارت نفت سوریه توسط آمریکا وجود دارد.واشنگتن  اخیرا، با شبه‌نظامیان کُرد تحت حمایت خود موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه یک قرارداد نفتی برای چپاول نفت سوریه امضا کرده است تا هزینه باقی ماندن نیروهای خود در سوریه را تأمین کند.