هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 شهريور 1399 ساعت 15:39
شنبه 29 شهريور 1399 15:22 ساعت
2020-9-19 15:39:33
شناسه خبر : 339818
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: با توجه به اینکه طرف عراقی ورود زائران خارجی به مرز را ممنوع کرده است، از هموطنان درخواست می‌شود به این مرز بین‌المللی مراجعه نکنند.

 محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام از زائران اربعین خواست از مراجعه کردن به مرز بین‌المللی مهران خودداری کنند.

وی  افزود: با توجه به اینکه طرف عراقی ورود زائران خارجی به مرز را ممنوع کرده است، از هموطنان درخواست می‌شود به این مرز بین‌المللی مراجعه نکنند.

مرز بین‌المللی مهران در اسفند ۹۸ به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روی زائران و تجار بسته شد، اما از خرداد ۹۹ این مرز تنها ۲ روز در هفته برای فعالیت‌های تجاری باز شد. با رایزنی‌های مسئولین با طرف عراقی تعداد این روزها به ۴ روز افزایش یافت و هم‌اکنون فعالیت‌های تجاری در این گذر مرزی در تمام ایام کاری هفته انجام می‌شود.

شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسیر تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات عراق است.

سال گذشته روزانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ کامیون کالا با بیش از ۲ میلیون تن وزن و به ارزش یک میلیارد دلار از مرز مهران به کشور عراق تردد داشتند. ۶ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۹۷۰ نفر سال گذشته از مرز بین‌المللی مهران (سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) در ایام مختلف سال تردد کردند.