هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 آذر 1399
ساعت 16:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 شهريور 1399 ساعت 17:41
پنجشنبه 27 شهريور 1399 17:32 ساعت
2020-9-17 17:41:10
شناسه خبر : 339727
اکنون که یک هفته‌ای از اعدام افکاری می‌گذرد و هجمه جریان ضد انقلاب اسلامی نیز فروکش کرده، ابعاد جدیدی از حمایت های شکل گرفته از نوید افکاری مشخص شده است.
اکنون که یک هفته‌ای از اعدام افکاری می‌گذرد و هجمه جریان ضد انقلاب اسلامی نیز فروکش کرده، ابعاد جدیدی از حمایت های شکل گرفته از نوید افکاری مشخص شده است.

گروه سیاسی-رجانیوز: شنبه هفته گذشته، نوید افکاری به جرم قتل یک شهروند شیرازی و با اصرار خانواده مقتول، به دار مجازات آویخته شد. جریان رسانه‌ای ضد انقلاب که همواره مترصد فرصتی است تا به تخریب جمهوری اسلامی بپردازد، با هشتگ اعدام نکنید، به حمایت از نوید افکاری پرداخت. اکنون که یک هفته‌ای از اعدام افکاری می‌گذرد و هجمه جریان ضد انقلاب اسلامی نیز فروکش کرده، ابعاد جدیدی از حمایت های شکل گرفته از نوید افکاری مشخص شده است.

 

به گزارش رجانیوز، اخیراً پایشگر بین‌المللی تاک واکر که وظیفه‌اش تحلیل و پایش رسانه‌های اجتماعی است، تحلیلی از هشتگ جریان رسانه‌ای ضد ایرانی در حمایت از نوید افکاری منتشر کرده که دانستنش خالی از فایده نیست. طبق اطلاعاتی که این ابزار منتشر کرده، 51 درصد از کاربران توییتر که هفته گذشته هشتگ اعدام نکنید می‌زدند، ساکن ایالات متحده هستند. همچنین 19 درصد این کاربران از کانادا، انگلستان، سوئد و سرزمین‌های اشغالی اقدام به انتشار توییت‌های حمایت آمیز از نوید افکاری کرده‌اند.

 

 

 

داده‌های تاک واکر نشان می‌دهد که تنها 28 درصد کاربرانی که از هشتگ اعدام نکنید استفاده می‌کردند، ساکن ایران هستند.

 

علاوه بر این، اکانت‌های توییتری اسرائیل به فارسی، مسیح علینژاد، مهناز افشار، علی‌حسین قاضی‌زاده تحلیلگر شبکه سعودی منوتو، حسین رونقی فعال ضد ایرانی، مهدی محمودیان عضو جبهه منحله مشارکت، اکانت‌هایی بودند که بیشترین فعالیت حمایتی از نوید افکاری را داشتند.

 

همچنین چندین ربات توییتری نیز که توسط باز مانده‌های خانواده پهلوی خریداری شده، اقدام به تولید محتواهای جعلی و پرتکرار در شبکه‌ اجتماعی توییتر می‌کردند.

 

البته این اولین باری نیست که جریان ضد انقلاب ربات‌ها، اکانت‌های جعلی و همچنین مخالفین جمهوری اسلامی ایران نظیر مهناز افشار را به خط می‌کند تا به زعم خود یک هجمه رسانه‌ای بزرگی را علیه ایران به راه بیاندازد.

 

تیر ماه سال جاری در ماجرایی مشابه(اعدام سارقین مسلح) نیز شاهد بودیم که جریان به اصطلاح سلطنت طلب، با استفاده از ربات‌ و اکانت‌های جعلی، هشتگ اعدام نکنید را به ترند اول توییتر تبدیل کردند. اما در حالی که توییتر عددی بیش از چهار میلیون را به عنوان توییت‌های منتشر شده ذیل هشتگ اعدام نکنید اعلام می‌کرد، صبح روز بعد نیمی از توییت‌ها را ربات تشخیص داده و حذف کرد!

 

 

در آن ماجرا نیز نقشه جغرافیایی از موقعیت مکانی اکثر توییت‌ها حکایت از آن داشت که بسیاری از توییت‌های منتشر شده، از کشورهای اروپایی، برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و آمریکا و کانادا بوده است.

 

 

ضد انقلاب و ید طولایی که در فیک سازی دارند

خرداد ماه سال 98 بود که پایگاه خبری «اینترسپت» در گزارشی پرده از فعالیت‌های اکانتی به نام «حشمت علوی» برداشته و عنوان کرد اساساً چنین شخصیتی که با نام فعال حوزه حقوق بشر در فضای مجازی فعال بوده و مقالات متعددی نیز در سایت‌هایی مثل فوربس منتشر کرده، وجود خارجی ندارد.(جزئیات بیشتر)

 

در گزارش «اینترسپت» آمده بود که گردانندگان حساب کاربری «حشمت علوی» بازمانده های فرقه منافقینِ ساکن آلبانی هستند.

 دیدگاه کاربران

اگه یکی از بستگان ربع پهلوی رو کسی به قتل برسونه آیا ربع پهلوی رضایت میده؟