هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 مهر 1399
ساعت 09:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 شهريور 1399 ساعت 18:53
چهارشنبه 26 شهريور 1399 18:45 ساعت
2020-9-16 18:53:04
شناسه خبر : 339673
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با افشای سوء استفاده ارتش آمریکا از کد الکترونیکی هواپیمای کشورهای دیگر، به واشنگتن هشدار داد که برای جلوگیری از حوادث دریایی و هوایی،با فوریت اقدامات خطرناک و تحریک آمیزخود را متوقف کند.
«وانگ ون بین»روز چهارشنبه در کنفرانس خبری به اقدام خطرناک هواپیمای شناسائی ارتش آمریکا  در معرفی خود به عنوان هواپیمای مسافری مالزی بر فراز دریای جنوبی چین اشاره کرد و افزود: استفاده متقلبانه از کد الکترونیکی هواپیمای شرکت ها و کشورهای دیگر روش معمول ارتش ایالات متحده شده است.
 
وی خاطرنشان کرد:بر اساس اطلاعات به دست آمده، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون هواپیماهای شناسایی ارتش آمریکا بیش از صد بار با تقلب از کد الکترونیکی هواپیمای شرکت ها و کشورهای دیگر بر فراز دریای جنوبی چین، سوء استفاده کرده است.
 
یک هواپیمای شناسایی ارتش آمریکا درتازه ترین اقدام های خطرناک خود و نقض قوانین بین المللی هوایی ، با تقلب از کد الکترونیکی هواپیمای شرکت هواپیمایی مالزی به انجام تحقیقات و جاسوسی در نزدیکی جزیره "های نان" و جزایر "شی شا" پرداخته است.
 
سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارداشت: اقدامات خطرناک آمریکا مقررات بین المللی هوایی را به طور جدی نقض کرده و نظم و امنیت هوایی را به مخاطره انداخته و طور جدی امنیت چین و کشورهای منطقه را مورد تهدید قرار داده و این ماهیتی بسیار زشت است و پکن قاطعانه با آن مخالفت و برخورد می کند.