هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 شهريور 1399 ساعت 15:13
چهارشنبه 26 شهريور 1399 15:05 ساعت
2020-9-16 15:13:14
شناسه خبر : 339654
سفیر سابق بریتانیا در واشنگتن نسبت به "خطر واقعی" خشونت به عنوان پیامد رقابت نزدیک در انتخابات ماه نوامبر آمریکا، هشدار داده است.
روزنامه گاردین نوشت "کیم داروچ" اشاره کرده که اگرچه جو بایدن در سراسر کشور پیشتازی قابل توجهی را حفظ می‌کند، حاشیه‌ها در برخی ایالت‌های محل منازعه، در حال کاهش است و بیان کرد که ناظران انتخابات امکان دارد به شکلی سیستماتیک هواداران دونالد ترامپ را دست‌کم بگیرند.
 
داروچ گفت: مطمئن نیستم که ناظرتان انتخابات واقعاً بدانند چطور رأی‌دهندگان به ترامپ را بشمارند.
 
وی به خشونت‌های اخیر در پورتلند، اورگان، کنوشا و ویسکانسین به عنوان پیامد تیراندازی پلیس به آمریکایی‌های سیاه‌پوست غیرمسلح، و پرونده "کایل ریتنهاوس"، یک هوادار پرشور پلیس که بعد از حادثه تیراندازی- که منجر به کشته شدن دو نفر و جراحات جدی در یک نفر شد- با اتهام قتل روبه‌رو شد، اشاره کرد. ریتنهاوس از آن زمان توسط راست‌های افراطی به عنوان یک قهرمان پارتیزان معرفی شده است.
 
داروچ گفت: اوج خشونت همزمان با پدیدار شدن آرای ۳ نوامبر، خطرات یک انتخابات مورد مناقشه و با رقابت نزدیک را به وجود می‌آورد.
 
وی به گاردین گفت: نتایج در ایالت‌های مورد منازعه احتمالاً در واقعیت بیشتر از آنچه در نظرسنجی‌ها به نظر می‌رسد، نزدیک خواهد بود.
 
سفیر سابق بریتانیا در آمریکا افزود: رأی‌گیری از طریق پست احتمالاً نقش مهمی در این انتخابات بازی خواهد کرد، و به نظر می‌رسد کارزار ترامپ- به ویژه در صورت نزدیک بودن رقابت-، از این موضوع استفاده می‌کند که اعلام کند رقابت متقلبانه یا نامعتبر است.
 
وی ادامه داد: اگر بایدن برنده شود، سؤال این است که آیا پایگاه ترامپ نتیجه را می‌پذیرد یا از آن پشتیبانی می‌کند؟ به همین ترتیب، اگر به نظر برسد آرای پستی دست‌کم گرفته شده‌اند یا برتری جدی آرا وجود دارد، همین نگرانی در مورد سمت دیگر رقابت وجود دارد. این موضوع کاملاً بی‌ثبات است.
 
داروچ در پاسخ به سؤالی درباره خطر خشونت در خیابان‌ها گفت:‌ فکر می‌کنم اتفاق بیفتد. همه ما پورتلند و کنوشا را دیده‌ایم، و این یک خطر واقعی به نظر می‌رسد. آن هفده‌ساله‌ای که به تظاهرکنندگان شلیک کرد و عکس‌العمل محافل راست‌گرا به این موضوع، واقعاً ترسناک است.