هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 شهريور 1399 ساعت 13:29
سه شنبه 25 شهريور 1399 13:01 ساعت
2020-9-15 13:29:18
شناسه خبر : 339607
بخشی از مکالمه صوتی ترامپ با باب وودوارد حاوی نکات جالبی است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به فایل مکالمه صوتی دونالد ترامپ با باب وودوارد، روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی دست یافته و آن را منتشر کرده است.

ترامپ در زمان این مکالمه با خبر شده که وودوارد قرار است کتابی به نام «خشم» منتشر کند و در تلاش است متوجه شود که چه تصویری از خودش در آن کتاب ارائه شده است.

او در بخش‌هایی از این تماس تلفنی با لحنی ملتمسانه به دنبال آن است وودوارد را درباره عملکردش در دوران شیوع کرونا متقاعد کند.

این مکالمه تلفنی روز ۱۴ اوت (یک ماه پیش) انجام شد. از زمان شیوع ویروس کرونا تا آن تاریخ بیش از ۱۶۸ هزار نفر جانشان را بر اثر این ویروس از دست داده‌اند و فقط در همان روز ۱۳۰۰ آمریکایی جان باخته‌اند. با این حال، ترامپ برای سر در آوردن از یک موضوع دیگر با باب وودوارد تماس گرفته است: او با خبر شده که وودوارد کار کتابش را به اتمام رسانده و می‌خواهد بداند که در این کتاب خودش چگونه به تصویر کشیده شده است.

این تماس تلفنی نوزدهمین مکالمه بین ترامپ و وودوارد بوده است. اساس کتاب باب وودوارد را ۱۸ مکالمه‌ای تشکیل می‌دهد که او قبل از ۱۴ اوت با ترامپ داشته است.

ترامپ در مکالمه روز ۱۴ اوت از این روزنامه‌نگار برنده جایزه پولیتزر سئوالاتی درباره کتابش می‌پرسد و با لحنی ملتمسانه در تلاش است به صورت غیرمستقیم او را به ارائه اطلاعات مثبت درباره خودش مجاب کند.

به نوشته سی ان ان، این مکالمه ۱۰ دقیقه‌ای علاوه بر این نشان می‌دهد تمرکز ترامپ بیشتر روی حل معضلات اقتصادی ایجادشده بعد از کرونا است تا از بین بردن این بیماری.

بخشی از این مکالمه به شرح زیر است:

-ترامپ: پس در کل فکر می‌کنی مسئله ویروس، جای اقتصاد را گرفته است؟
-وودوارد: بله، مطمئناْ. البته همان‌طور که می‌دانید آنها به هم مرتبطند.
ترامپ: بله، کمی مرتبطند.
وودوارد: کمی؟
ترامپ: منظورم این است که بیشتر از کمی.
وودوارد: ببینید، انتخابات رقابت بین شما و بایدن خواهد بود. علاوه بر این، این انتخابات رقابت هر دوی شما با این ویروس هم هست. چون این ویروس، وارد زندگی آدم‌های عادی شده؛ یعنی همان ده‌ها میلیون نفری که شغل ندارند، همان آدم‌هایی که...
ترامپ: می‌دانم.
سی‌ان‌ان نوشته این مکالمه تلفنی نظر ترامپ درباره ویروس کرونا را نشان می‌دهد. بعد از ۶ ماه که کارشناسان سعی کرده‌اند او را متقاعد کنند که اقتصاد و شیوع کرونا به هم مرتبطند او هنوز هم به دنبال سر و سامان دادن به اوضاع بازار سهام و اقتصاد است، چرا که فکر می‌کند این عوامل در انتخاب مجددش نقش اساسی بازی خواهند کرد.
در بخش دیگری از مکالمه وودوارد به ترامپ می‌گوید بخش‌هایی از کتاب هست که او احتمالاْ از آنها خوشش نخواهد آمد.
ترامپ در جواب به وودوارد می‌گوید: «ببین، همان‌طور که می‌دانی بازارها دارند به سرعت برمی‌گردند. حتما از این خبر داری.»
وودوارد در پاسخ می‌گوید: «بله البته.»
ترامپ می‌گوید: «خب در کتابت به این مسئله اشاره کرده‌ای؟» وودوارد می‌گوید: «بله، البته که اشاره کرده‌ام.»

شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته در بیشتر مکالمه‌هایی که بین ترامپ و وودوارد انجام شده این رئیس‌جمهور آمریکا بوده که به صورت غیرمنتظره با وودوارد تماس گرفته است. برخی از این تماس‌ها اواخر شب از محل اسکان ترامپ در کاخ سفید انجام شده‌اند و مشاوران ترامپ از بسیاری از آنها بی‌خبر بوده‌اند.