هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 14:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 شهريور 1399 ساعت 13:27
سه شنبه 25 شهريور 1399 13:00 ساعت
2020-9-15 13:27:44
شناسه خبر : 339606
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: برای عبور بی‌دغدغه از زمستان ۹۹ و اطمینان از پایداری و تاب‌آوری انتقال گاز، برنامه مشخصی را در سه فاز تعمیرات پالایشگاهی تدارک دیدیم.

حسن منتظرتربتی گفت: تعمیرات اساسی ۱۱ پالایشگاه در کشور از مجموع ۱۸ پالایشگاه موجود پایان یافته و دو مورد هم در حال انجام است؛ تعمیرات پنج پالایشگاه دیگر نیز تا پایان مهرماه تکمیل می‌شود. با این عملیات، قابلیت اطمینان ما در پالایشگاه‌ها افزایش می‌یابد و به این ترتیب می‌توانیم تولید را به حداکثر ممکن برسانیم و مطمئن باشیم که انتقال پاک، ایمن و بهره‌ور گاز انجام خواهد شد.

 

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه در بخش شرکت انتقال و خطوط لوله گاز از ۷۷۴ آیتم مربوط به پیگرانی تا به امروز ۷۰ درصد آن پایان یافته است، تصریح کرد: تا پایان مهرماه با برنامه‌ریزی انجام‌شده، مابقی آنها نیز انجام خواهد شد.

 

تربتی درباره مخازن ذخیره‌سازی که سومین فاز از این برنامه از پیش تعیین‌شده است، اظهار داشت: در این پیوند که آیتم بسیار مهم و راهبردی برای ما به‌ویژه در فصل زمستان است موفق شدیم ۳۲ درصد بالاتر از برنامه عمل کنیم و ذخیره‌سازی مخازن را با موفقیت انجام دهیم که این موضوع می‌تواند در ذخیره‌سازی‌های راهبردی ما در فصل زمستان بسیار یاری‌دهنده باشد.

 

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ کل برداشت گاز از منابع، حدود ۲۷۰ میلیارد مترمکعب بوده است، تأکید کرد: هم‌زمان با افزایش مصرف گاز و توسعه شبکه خطوط لوله و بهره‌برداری از تأسیسات جدید تقویت فشار، برای انتقال و توزیع همه گاز تولیدشده با مشکلی روبه‌رو نشدیم که این روند امسال هم ادامه دارد.