هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 15:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 شهريور 1399 ساعت 12:58
سه شنبه 25 شهريور 1399 12:56 ساعت
2020-9-15 12:58:09
شناسه خبر : 339597
به رغم تهدیدهای آمریکا، شرکت ردیابی نفتکش‌ها، تانکر ترکرز، با انتشار ویدیویی خبر داد یک نفتکش ایرانی حامل دو میلیون بشکه میعانات گازی در حال تخلیه محموله خود در بندر خوزه ونزوئلا است.
تانکرترکرز در حساب توئیتری خود نوشته است این نفتکش به احتمال زیاد در طول مسیر، ردیاب ماهواره‌ای خود را خاموش کرده برای رسیدن به ونزوئلا تمامی مسیر جنوب آفریقا را دور زده است.
 
نفتکش "هانی" حامل حدود دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی بوده است.
 
گفته می‌شود که میعانات گازی برای استفاده در تولید فرآورده‌های سوختی شرکت ملی نفت ونزوئلا صادر شده است. باید یادآور شد که تولید نفت خام ونزوئلا در اثر تحریم‌ها و کاهش امکان فروش، در ماه ژوئیه به کمتر از ۳۴۰ هزار بشکه در روز رسید که نازل‌ترین سطح آن در یک صد سال گذشته است.
 
هفته گذشته تانکرترکرز خبر داده بود که سه نفتکش متعلق به ایران راهی ونزوئلا شده اند.
 
تصویرهایی از تانکر "هانی" در شبکه‌های اجتماعی منتشر و این ادعا مطرح شده بود که این تانکر به لحاظ میزان فرورفتن خود در آب، خالی بوده است.
 
شرکت "تانکرترکرز"  با انتشار یک پست توییتری چنین گمانه‌زنی‌هایی را بی اساس دانسته و گفته که علت فرورفتن نسبتا کم این نفتکش در آب، نوع محموله آن بوده است.
 
این شرکت کنترل کننده تردد نفتکش‌ها در آب‌های بین المللی در این پست توییتری اعلام کرده است که به علت حمل میعانات گازی توسط این نفتکش چنین تصوری ایجاد شده است. وزن میعانات گازی بسیار نازل‌تر از وزن سوخت‌هایی همچون بنزین است.
 
در ماه اوت سال جاری ایالات متحده، محموله‌های چهار نفتکش تحت کنترل یک شرکت یونانی را به بهانه تحریم ایران مصادره کرد اما مشخص شد این محموله ها متعلق به چهار شرکت عربی بوده است نه ایران.