هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 01:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 شهريور 1399 ساعت 12:33
سه شنبه 25 شهريور 1399 12:31 ساعت
2020-9-15 12:33:09
شناسه خبر : 339583
نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بر این باور است که رئیس جمهور ایالات متحده با رد تغییرات آب و هوایی، عملا در آتش سوزی‌های این کشور مقصر است.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر دونالد ترامپ را به خاطر آتش سوزی های گسترده و مرگبار اخیر در این کشور به باد انتقاد گرفته است.

بر اساس این گزارش بایدن در اظهاراتی گفت: ترامپ یک "آتش‌افروز اقلیمی" است زیرا با رد تاثیرات گرمایش جهانی روی آتش سوزی های اخیر، در فاجعه رخ داده برای ایالات متحده دخالت دارد.

 

انتقاد دموکرات ها از ترامپ در خصوص آتش سوزی های گسترده در غرب آمریکا در حالی است که ترامپ عدم مدیریت صحیح بر مراتع و جنگل ها را عامل اصلی آتش سوزی های اخیر عنوان کرده است.

 

کشمکش و درگیری بین دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر علت اصلی آتش سوزی ها و نحوه مقابله با آن در حالی است که تاکنون چندین میلیون هکتار از اراضی ایالت های غرب آمریکا به خصوص کالیفرنیا، اورگن به خاکستر تبدیل شده و 36 نفر نیز جان باخته اند.

 

ده ها هزار آتش نشان و نیروی مردمی به صورت شبانه روزی برای خاموش کردن آتش سوزی های گسترده تلاش می کنند.

 

مخالفت ترامپ با ایده گرمایش کره زمین و تاثیر آن بر روی آتش سوزی های اخیر در شرایطی است که وی به محض ورود به کاخ سفید، آمریکا را از پیمان آب و هوایی پاریس خارج کرد. او گرمایش زمین را توطئه و توهم داشمندان ارزیابی کرده است.