هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 21:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 شهريور 1399 ساعت 11:34
يكشنبه 23 شهريور 1399 11:23 ساعت
2020-9-13 11:34:33
شناسه خبر : 339503
علی محیی الدین قره‌داغی، دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پی عادی‌سازی روابط بحرین با اسرائیل، در حساب توئیتر خود نوشت: عادی‌سازی روابط با اشغالگر "خیانت بزرگ" است.
ره‌داغی اظهار کرد: چگونه ممکن است شخصی از حق خود، حق مردم فلسطین و حق همه مسلمانان در سرزمین مبارک که آنجا مسجد و اولین قبله ما و مکانی که معراج پیامبر (صلی الله علیه و آله) از آنجا آغاز شده و برای آن مسلمانان فداکاری و مجاهدین خود را فدا کرده اند، تنازل کند.
 
وی افزود: تمام این اقدامات مقدمه برای توافقنامه بزرگ میان صهیونیست‌ها و عربستان سعودی است که به زودی اتفاق خواهد افتاد.
 
به گزارش خبرگزاری آناتولی، قره‌داغی ادامه داد: مردم سعودی، دانشمندان و روشنفکران آن باید در مقابل این توطئه ایستادگی کنند.
 
گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه دیروز 11 سپتامبر با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرد: "پس از امارات متحده عربی٬ بحرین نیز برای عادی سازی روابط با اسرائیل به توافق رسید".
 
بحرین چهارمین کشور عربی پس از مصر، اردن و امارات متحده عربی است که برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل توافق کرده است.
 
در واکنش به این خبر، وزارت امور خارجه کشورمان، عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی "ننگین و خفت‌بار" از سوی بحرین توصیف کرده است.
 
این وزارتخانه تاکید کرد بحرین، آرمان فلسطینی را "قربانی انتخابات داخلی آمریکا کرده است."
 
همچنین، وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای تصمیم بحرین برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل را نگران کننده اعلام و به‌شدت محکوم کرد.
 
در این بیانیه آمده است: این تصمیم با تعهدات بحرین در قبال طرح صلح عربی و سازمان همکاری اسلامی در تناقض بوده و تلاش‌ها برای حمایت از آرمان فلسطین را نیز خدشه‌دار خواهد کرد. این تصمیم همچنین باعث دلگرمی اسرائیل خواهد شد تا اقدامات غیرقانونی و تلاش‌های خود برای پایداری اشغال فلسطین را ادامه بدهد.