هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 16:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 شهريور 1399 ساعت 16:26
شنبه 22 شهريور 1399 14:37 ساعت
2020-9-12 16:26:06
شناسه خبر : 339494
سرکرده تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین عراق به همراه سه تن از همراهانش در یک کمین نیروهای امنیتی عراق از پا در آمد.
سرهنگ «محمد خلیل البازی» از مسئولان فرماندهی پلیس استان صلاح‌الدین عراق امروز (شنبه) از کشته شدن «وهب ابراهیم» والی خودخوانده تروریست‌های داعش در این استان خبر داد.
 
او به خبرگزای آلمان گفت که شب گذشته در کمین نیروهای ارتش و پلیس عراق در منطقه «الفرحاتیه» در جنوب شرق سامرا، درگیری شدیدی میان نیروهای عراقی و تروریست‌ها در گرفت که در جریان آن این سرکرده داعش به همراه سه تن از همراهانش کشته شدند.
 
به گفته این فرمانده عراقی، دو تن از همراهان وی از کمربند انتحاری استفاده کرده بودند که موفق به انفجار آن نشدند. او گفت که کمین نیروهای امنیتی پس از آن انجام شد که اطلاعات امنیتی از قصد ورود «وهب ابراهیم»  از استان الانبار به صلاح‌الدین خبر داده بود. 
 
نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم عراق نیز روز جمعه از بازداشت یکی از سرکرده‌های برجسته گروه تروریستی داعش خبر داده بودند. هویت این تروریست همچنان نامعلوم است.
 
نیروهای امنیتی و نظامی عراق در یک سال گذشته همراه با افزایش تحرکات هسته‌های خاموش داعش دهها عملیات پاکسازی مناطق مختلف این کشور را انجام داده‌اند.
 
از زمان آزادی شهر موصل و پایان خلافت خودخوانده داعش در تیر ماه سال ۹۶، تروریست‌ها در قالب هسته‌های خاموش و چند نفره در استان‌های الانبار، صلاح‌الدین، دیالی و نینوا که دارای عوارض جغرافیایی است مخفی شدند و هر از چندگاهی به نیروهای امنیتی و مردم حمله می‌کنند.