هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 14:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 21 شهريور 1399 ساعت 13:36
جمعه 21 شهريور 1399 13:31 ساعت
2020-9-11 13:36:31
شناسه خبر : 339443
۵ حوزه باقیمانده، در انتخابات میاندوره‌ای یعنی ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.
۵ حوزه باقیمانده، در انتخابات میاندوره‌ای یعنی ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.
گروه سیاسی-رجانیوز: عباسعلی کدخدایی صبح امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران و در ستاد هیئت مرکزی نظارت برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخابات مرحله دوم قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود و به خاطر شرایط کرونا و با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به این تاریخ موکول شد.
 
به گزارش رجانیوز، کدخدایی بیان کرد: امروز انتخابات در هشت استان در حال برگزاری است و رقابت بین ۲۰ نفر از منتخبین بوده که برای ۱۰ کرسی رقابت می‌کنند و ان‌شالله این ۱۰ نفر هم مراحل نهایی انتخاب شدنشان انجام شود.
 
وی افزود: آنچه که بر عهده ماست نظارت بر روند انتخابات و رسیدگی به شکایات بوده، لذا ما در همین مرحله مثل مراحل قبل ستاد مرکزی نظارت را تشکیل دادیم و همکاران من به صورت برخط با این ۸ استان در ارتباط هستند.
 
سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: همکاران ما گزارش‌ها را دریافت می‌کنند و اگر لازم باشد دوستان ما از اینجا کار هدایت را انجام خواهند داد.
 
وی ادامه داد: همچنین ما در قالب ۱۴ گروه بازرسی تعدادی از بازرسین زبده خود را به این حوزه‌های انتخابی فرستادیم و آنها هم از نزدیک علاوه بر دفاتر و هیئت‌های نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند، در این مرحله هم یک سامانه نظارت بر انتخابات به صورت آزمایشی که به صورت برخط است شکل گرفته و همکاران ما از سر صندوق اطلاعات لازم را دارند و اگر لازم باشد هدایتی انجام بگیرد، انجام می‌شود.
 
کدخدایی ادامه داد: سامانه مردم ناظر هم مثل مرحله اول همچنان در خدمت شهروندان است و مردم می‌توانند شکایت‌ها و گزارش‌های خود را از این طریق ارسال کنند علاوه بر آن اطلاعیه‌هایی که از سوی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات منتشر می‌شود از طریق رسانه ملی و رسانه‌های دیگر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
 
سخنگوی شورای نگهبان گفت: راه‌های ارتباطی با ستاد مرکزی نظارت تعیین شده و کسانی که احیاناً شکایتی یا گزارشی دارند توجه کنند، چراکه از این طریق می‌توانند شکایت خود را برای ما ارسال کنند و دوستان و همکاران ما در ستاد آنها را رسیدگی می‌کنند.
 
وی درباره تکلیف ۵ حوزه انتخابیه باقی مانده، گفت: آن تعداد افرادی که فارغ از مرحله دوم، انتخاب شدند و حالا فوت کردند، انتخاب جایگزین آنها به انتخابات میان دوره‌ای منتقل می‌شود که با اولین انتخابات سراسری برگزار خواهد شد. انشاالله در سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در مورد آنها هم تعیین تکلیف می‌شود.
 
کدخدایی در ادامه گفت: همانطور که قبلاً از طریق اطلاعیه‌های متعدد از سوی همکاران ما در وزارت کشور به اطلاع مردم رسیده باید دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت شود به همین خاطر هم آموزش‌های لازم از طریق رسانه عمومی داده شده و ناظران ما هم مکلف شدند در اجرای این پروتکل‌ها تلاش کنند و امکانات لازم هم در اختیار همه قرار گرفته شده و تاکید شده از سوی دوستان وزارت کشور که حتی المقدور رای‌دهندگان از خودکار شخصی خودشان استفاده کنند و با ماسک حاضر شوند.