هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 آذر 1399
ساعت 23:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 11 شهريور 1399 ساعت 11:53
سه شنبه 11 شهريور 1399 11:32 ساعت
2020-9-1 11:53:02
شناسه خبر : 338981
این سخنان نتانیاهو در حالی بیان می‌شود که طبق بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا درباره توافق میان اسرائیل و امارات منتشر کرد، همکاری‌های دفاعی و امنیتی میان طرفین یکی از مهمترین بندهای این تفاهم بوده است.
این سخنان نتانیاهو در حالی بیان می‌شود که طبق بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا درباره توافق میان اسرائیل و امارات منتشر کرد، همکاری‌های دفاعی و امنیتی میان طرفین یکی از مهمترین بندهای این تفاهم بوده است.

گروه بین‌الملل - رجانیوز: کمتر از یک ماه قبل توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی در رسانه‌های جهان خبرساز شد. این توافق که اولین بار از سوی واشنگتن مطرح شد، حوزه‌های امنیتی، اقتصادی و گردشگری، سلامت، پروازهای مستقیم و موارد دیگری را پوشش می‌داد که قرار بود به فاصله چند هفته پس از اعلام توافق اولیه، در دیدارهای جداگانه هیئات اماراتی و اسرائیلی منجر به تفاهم‌نامه‌های همکاری دو طرفه شود.

 

در همین راستا و به عنوان اولین اقدام نمادین از اجرای این توافق، پرواز مستقیمی از تل‌آویو به ابوظبی پایتخت امارات صورت گرفت. در این پرواز برای اولین بار از آسمان عربستان سعودی برای عبور یک هواپیمای اسرائیلی به مقصد یک کشور دیگر استفاده شد. اما دیری نگذشت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جای تشکر از طرف دیگر، اولین نقطه از بدعهدی خود در اجرای این توافق را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش النشره، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی گفته است: توافقنامه عادی سازی روابط با امارات شامل دستیابی این کشور به جنگنده‌های اف ۳۵ آمریکا نمی‌شود.

 

این سخنان نتانیاهو در حالی بیان می‌شود که طبق بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا درباره توافق میان اسرائیل و امارات منتشر کرد، همکاری‌های دفاعی و امنیتی میان طرفین یکی از مهمترین بندهای این تفاهم بوده که قرار است با محوریت آمریکا به نتایج اجرایی برسد.

 

حالا و یک روز پس از اولین اقدام امارات برای نشان دادن حسن نیت خود در نزدیک شدن به رژیم صهونیستی، نخست وزیر این رژیم پاسخ اعتماد او را با این عبارت داده است که توافق با شما شامل مواردی است که ما تعیین خواهیم کرد و امارات هیچگاه به جنگنده‌های  اف ۳۵ دست نخواهد یافت.