هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 مهر 1399
ساعت 09:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 14:24
شنبه 25 مرداد 1399 14:19 ساعت
2020-8-15 14:24:54
شناسه خبر : 338490
ائتلاف الفتح در پارلمان عراق طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن توافق امارات و رژیم صهیونیستی از امت عربی و اسلامی خواست تا حکام ابوظبی را تحریم کند.

ائتلاف الفتح در پارلمان عراق طی بیانیه‌ای توافق روز پنج‌شنبه (۱۳ آگوست) میان امارات و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و از ملت‌ها و دولت‌های عربی و اسلامی خواست تا حکام امارات را تحریم کنند.

 

در بیانیه ائتلاف الفتح که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «ناس» منتشر شد، آمده است: امروز زبان‌های باطل و دست‌های ترسو علیه قضیه فلسطین دراز شده است و ما در ائتلاف الفتح این اقدام ننگین را محکوم می‌کنیم و از وجدان مردم امارات و کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم که در کنار حقوق ملت فلسطین بایستند حقوقی که حاکمان امارات آن را به بازی شطرنج و پلی برای رسیدن به اهداف آمریکایی‌شان و به قیمت نابودی مبارزه مردم فلسطین و حقوق تاریخی آنها تبدیل کرده‌اند.

 

این ائتلاف تحت رهبری «هادی العامری» در ادامه خواستار احیای بیداری اسلامی برای تجلی ارزش‌های انسانی شد «زیرا امت اسلامی و عربی، حکام امارات نیستند بلکه امت اسلامی  موجودیت رو به رشد آگاهی و مقاومت و قهرمانی در سراسر کشورهاست».

 

در ادامه این بیانیه آمده است: لذا از کلیه ملت‌ها و کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم تا حکام امارات و تمام کسانی که دست‌های پلید خود را به سوی صهیونیست‌های اشغالگر دراز می‌کنند، تحریم کنند.

 

ائتلاف الفتح تاکید کرد: هرگونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل محکوم است زیرا این امر موجب زندگی، مشروعیت بخشی و به رسمیت شناختن موجودیت این رژیم سرطانی است که اساس آن مبتنی بر قتل و کشتار و بلعیدن اراضی فلسطینی از ۷۰ سال پیش تاکنون است و دست‌دادن با صهیونیست‌ها به معنای به رسمیت شناختن تمامی این امور است.

 

این ائتلاف شیعی عراقی در ادامه از حاکمان امارات می‌پرسد: دیگر چه چیزی از فلسطین باقی مانده که اماراتی‌ها شرط امضای توافق عادی‌سازی با اسرائیل را توقف شهرک‌سازی اعلام می‌کنند؟ این یک عادی‌سازی فریبکارانه و توافق افراد پست و بزدل است.

 

در این بیانیه خطاب به دو طرف اماراتی و اسرائیلی آمده است که انقلاب فلسطین پایان نیافته است و نسل‌های کنونی و آتی فلسطین هنوز زنده‌اند و تسلیم نمی‌شوند و مبارزه ملی فلسطین ادامه دارد و قدس آن‌چنان که امام موسی صدر گفت به دست مومنان شریف آزاد می‌شود.

 

ائتلاف الفتح در پایان توافق امارات و رژیم صهیونیستی را ننگین و سقوط در دره اسرائیلی - آمریکا توصیف و اعلام کرد: امت اسلامی هرگز از قدس، شرافت و عقیده خود دست برنخواهد داشت و هرچه‌قدر که توطئه‌چینان توطئه کنند، فلسطین، تا ابد آزاد و سربلند به پایتختی تاریخی قدس شریف باقی خواهد ماند.

 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه (۲۳ مرداد/ ۱۳ آگوست) در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند.

 

در متن بیانیه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات برای اعلام این توافق آمده است: «در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در "چشم‌انداز صلح" رئیس‌جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.»