هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 17:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 مرداد 1399 ساعت 15:20
چهارشنبه 22 مرداد 1399 15:18 ساعت
2020-8-12 15:20:04
شناسه خبر : 338418
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه سومین مرحله غربالگری کرونا در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو مرحله غربالگری اجرایی شده است.

 جعفر صادق تبریزی امروز در حاشیه بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا در مشهد با بیان اینکه سومین مرحله غربالگری کرونا در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو مرحله غربالگری اجرایی شده است.

 

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در قالب این طرح هم خدمات مراقبتی و درمانی به بیماران مبتلا ارائه خواهد شد و از سوی دیگر سایر مراقبت‌های بهداشتی جامانده همچون مراقبت دندانپزشکی و یا مراقبت مادران و کودکان و سالمندان نیز ارائه می‌شود.

 

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: با توجه به اینکه کرونا همچنان ادامه‌دار است، نباید این مهم سبب شود که افراد از دریافت خدمات بهداشتی محروم شوند.

 

صادق تبریزی با تأکید بر سطح بندی خدمات آزمایشگاه‌ها، ضرورت وجود آزمایشگاه مرکزی و انجام متمرکز آزمایشات کرونا در کشور، گفت: وزارت بهداشت آمادگی لازم برای کمک به تجهیز آزمایشگاه مرکزی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دارد.

 

وی افزود: مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا به عنوان نخستین سطح غربالگری بسیار مهم هستند و البته این مراکز باید شناسنامه‌دار باشند و مردم به طور کامل از وجود این مراکز مطلع باشند.