هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 23:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 14:35
سه شنبه 21 مرداد 1399 14:24 ساعت
2020-8-11 14:35:56
شناسه خبر : 338394
در این نامه آمده است: فشـارهای پرحجم رسـانه‌ای و اتهامـات ناروای برخی جریانات سیـاسی در داخـل کشور در حق شما، ما را بر آن داشت تا موضع‌مان را در قبال مطالبه شما در برنامه مذکور، بیان کنیم.
در این نامه آمده است: فشـارهای پرحجم رسـانه‌ای و اتهامـات ناروای برخی جریانات سیـاسی در داخـل کشور در حق شما، ما را بر آن داشت تا موضع‌مان را در قبال مطالبه شما در برنامه مذکور، بیان کنیم.
گروه سیاسی-رجانیوز: صحبت‌های مهندس فتاح و افشاگری وی در خصوص برخی از املاک بنیاد مستضعفان که در دست مسئولین کشور قرار دارد بازتاب‌های زیادی داشت. بسیاری از افراد نامبرده شده پس از این صحبت‌ها اعلام کردند که تصمیم داشتند تا املاک را در هفته های اخیر تحویل دهند! برخی رسانه‌ها نیز با حمله به رئیس بنیاد مستضعفان به مطرح شدن این صحبت‌ها توسط وی انتقاد کردند. تعدادی از دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه ای ضمن حمایت از فتاح از او خواستند تا مسیر عدالت خواهی و شفافیت را پررنگ تر از پیش ادامه دهند. متن این بیانیه بدین شرح است:
 
باسمه تعالی
جناب آقای مهندس فتاح
رئیس محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی
سلام علیکم
 
سخنان شجاعانه و افشـاگرانه شمـا در برنامه "نگاه یک" سیمـای ملی، دربـاره تعیین تکلیف بخش مهمی از املاک بنیـاد مستضعفان انقـلاب اسـلامی که در اختیـار برخی مسئولان فعلی و سـابق نظام می‌باشد، موجی از امید را در دل‌های ما و مردم، خصوصا محرومـان و مستضعفان ایجـاد کرد. سخنانی که در دو روز گذشته، بازتاب گسـترده‌ای در فضـای رسـانه‌ای کشور و حتی خـارج از کشور، ایجاد نمود. تکلیف رسـانه‌های معـاند و ابن الوقت که برای ما و مردم روشـن اسـت ولیکن فشـارهای پرحجم رسـانه‌ای و اتهامـات ناروای برخی جریانات سیـاسی در داخـل کشور در حق شما، ما را بر آن داشت تا موضع‌مان را در قبال مطالبه شما در برنامه مذکور، بیان کنیم.
 
ما دانشجویان انقلابی معتقدیم، دهه پنجم انقلاب اسلامی، دهه بلوغ انقلابی نظام اسلامی است و چنان‌که امام امت در بیـانیه گام دوم فرمـودند، عمیقاً بـاورمندیم که میان "جوشش انقـلابی" و "نظم سیـاسی و اجتمـاعی" تضـاد و ناسازگاری وجود ندارد و کلید حل مشکلات کشور و تحقق آرمـان‌های انقلاب اسـلامی را «تفکر و عمل انقلابی» در قـالب «نظام اسـلامی» می‌دانیم. ما دانشجـویان، مطالبه انقـلابی و فراجنـاحی شما از برخی مسـئولان کشور، برای برگرداندن املاک این بنیاد را، مصداق واقعی "تفکر و عمل انقلابی" می‌دانیم.
 
جناب آقای فتاح؛ 
تمامی املاک بنیاد مستضعفان، امـوال قطعی محرومـان و پابرهنگان این کشور اسـت، لذا مؤکداً خواستـار شفافیت حداکثـری در امـوال و امـلاک دراختیـار بنیـاد هستیـم، که می بایسـت هرچه سریعتـر پیگیـری و اجـرایی شـود.برای مثـال بارگذاری اطلاعاتی نظیر دارایی های بنیاد، تمامی واگذاری‌هایی نظیر آنچه در برنـامه "نگاه یک" اشاره کردید، وضعیت بازپس گیـری آنها، درآمد ها و مـوارد مصرف آنها و... در سامانه ای  برای شفافیت حداکثری اموال بنیـاد، انجام شـود. به نحوی که صاحبـان اصلی این اموال، یعنی محرومیـن و مستضعفین که بار انقلاب را از ابتـدا تا کنون به دوش کشیده اند، بتوانند بر وضعیت این اموال نظارت کنند. و ضمنـاً قاطعـانه از شمـا می‌خواهیم که تا بازپس‌گیری کامل تمـامی املاک این بنیاد، از هیچ تلاشی فروگذار نکنید و در برابر فشـارهای سیـاسی و رسـانه‌ای جریـانات ذی‌نفع هم‌چون گذشته ایستادگی کنید.
در این مسیر، ما تشکل‌های دانشجـویی را پشتیبان تصمیمـات و اقدامـات عدالت‌خواهانه‌تان بدانید.
 
 
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان 
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان