هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 بهمن 1399
ساعت 12:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16:44
دوشنبه 13 مرداد 1399 16:42 ساعت
2020-8-3 16:44:12
شناسه خبر : 338291
به نظر می‌رسد تمام تمهیدات اتخاذ شده برای کنترل بازار خودرو تنها اثری کوتاه‌مدت داشته است. چراکه بعد از یک دوره سرکوب قیمت‌ها، حالا دوباره شاهد آن هستیم که قیمت انواع خودرو در بازار مجدداً صعودی شده است.
به نظر می‌رسد تمام تمهیدات اتخاذ شده برای کنترل بازار خودرو تنها اثری کوتاه‌مدت داشته است. چراکه بعد از یک دوره سرکوب قیمت‌ها، حالا دوباره شاهد آن هستیم که قیمت انواع خودرو در بازار مجدداً صعودی شده است.

آنطور که دولت و خودروسازان می‌گویند چندین و چند مرحله پیش‌فروش خودرو و برگزاری مراسم قرعه‌کشی بخشی از نیاز بازار را جوابگو بوده است. اما از شواهد امر اینگونه برمی‌آید که بازار تشنه و پر از تقاضای کشور، روی خوشی به این روش‌ها نشان نداده است.

بسته شدن پرونده فروش‌های فوری

موکول کردن زمان تحویل خودرو به سال آینده و یا حتی دو سال دیگر، شاید در ظاهر روشی برای جمع‌آوری سرمایه‌های سرگردان و یا کنترل تقاضای کاذب باشد ولی حقیقت این است که آنچه امروز بازار به به شکل متشنجی درآورده، نیاز فوری و مبرم مشتریان به خودرو است. نیازی که تنها از طریق فروش و تحویل فوری خودروهای التیام می‌یابد. اما حقیقت این است که خودروسازان نسبت به تحویل دو ساله این خودروها نیز تضمین خاصی ارائه نداده‌اند. چراکه پیش از این بارها با طرح‌هایی موسوم به تبدیل خودرو روبرو شده بودیم.

بیشتر بخوانید: برنامه خودرو سازان برای پیش فروش خودرو در سال 99

انباشت دوباره خودروهای معوق

ثبت‌نام‌های پیاپی، پیش‌فروش‌های متنوع و طرح‌های رنگارنگ سرمایه‌گذاری از سوی خودروسازان بزرگ شاید در ظاهر با تشکیل صف‌های طولانی اینترتی همراه شده باشد اما در آنسوی ماجرا هنوز هم هزاران نفر از مشتریان قبلی هم‌چنان در انتظار تحویل و یا حداقل تعیین تکلیف خودروهای ثبت‌نامی خود هستند. مشتریانی که سابقه ثبت‌نام آنها به دو سال قبل هم می‌رسد. خودروسازان از یک سو مدعی هستند که هیچ نگرانی بابت عرضه مدل‌های جدید وجود ندارند ولی از سوی دیگر از تکمیل مدل‌های مانده در کف کارخانه‌ها عاجز هستند. البته در این میان نقش قطعه‌سازان هم پررنگ است. چراکه این گروه از صنعتگران نسبت به عدم تسویه حساب‌های معوق خود به منظور تولید قطعات ضروری گله‌مندند.

چینی‌های خوشبخت در بازار

در این آشفته بازار پرتلاطم، شاید تنها گروهی از خودرویی‌ها که نسبت به دولتی‌ها آسودگی بیشتری دارند، چینی‌ها باشند. شرکت‌های خودروساز داخلی به دلیل تعامل دقیق با طرف چینی و البته متصل نبودن به سیستم نامنظم دولتی، اغلب از پس تعهدات خود به خوبی برمی‌آیند. تصدیق این گفته گارانتی 5 ساله برخی از این شرکت‌ها است که افقی روشن را برای مشتریان خود ترسیم می‌کنند. درواقع شرکت‌های خصوصی بی‌آنکه خود را وارد بازی تسهیلات و مشکلات بانکی کنند، تمرکز اصلی را روی بازاریابی و عرضه مدل‌های جدیدتر و بهتر گذاشته‌اند.

لوکس ترین سدان های ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو

آینده مبهم برای قیمت خودرو

در روزهایی که نرخ ارز دوباره سر به فلک زده است، نمی‌توان امید چندانی به بهبود شرایط موجود داشت. قطعه‌سازان هنوز طلب قبلی خود را دریافت نکرده‌اند که اکنون برای خرید مواد اولیه باید چیزی بیش از 50درصد از هزینه‌های گذشته را پرداخت کنند. این فرایند تکراری موجب لایه لایه شدن زیان انباشته خودروسازان می‌شود. با افزایش هزینه‌های تولید، قیمت تمام شده محصولات نیز افزایش پیدا می‌کند. خودروساز نیز برای کنترل حاشیه سود خود نیاز به افزایش دوباره قیمت‌ها است.

گران ترین محصولات شرکت های خودروساز بعد از افزایش قیمت