هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 مرداد 1399
ساعت 13:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 مرداد 1399 ساعت 15:50
شنبه 11 مرداد 1399 15:49 ساعت
2020-8-1 15:50:29
شناسه خبر : 338228

هزینه کمپ ترک اعتیاد را چقدر برآورد می‌کنید؟ اگر به دنبال اعداد و ارقام مربوط به هزینه کمپ ترک اعتیاد هستید، در این مقاله همراه ما باشید. موضوع سلامت جسم و روان برای هر فرد و جامعه‌ای اهمیت دارد. بروز بیماری‌های مختلف در بدن افراد، جسم و بدن آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. از تاثیرات منفی هر بیماری نباید ترسید. بیماری‌های روانی و حتی اعتیاد قابل درمان هستند و درمان تنها راه حل بازگشت فرد به آغوش خانواده و جامعه است. مسلما برای بهبود علائم بیماری در مراکز پزشکی و درمانی می‌بایست هزینه‌ای پرداخت کنید. مراکز درمانی متعددی برای ترک اعتیاد در تهران وجود دارد که تعرفه متفاوتی دارند. در ادامه عوامل تاثیرگذار بر هزینه کمپ ترک اعتیاد را بررسی خواهیم کرد.

 

نوع مرکز ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد معمولی و با مخارج درمان در یک کمپ ترک اعتیاد لاکچری و با امکانات پیشرفته متفاوت خواهد بود. این تفاوت در هزینه‌های درمان به موقعیت جغرافیایی، امکانات رفاهی و زمان اقامت فرد بیمار هم وابسته است.

به طور کلی برای مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد مجاز و مورد قبول باید به فکر هزینه‌های نسبتا زیاد باشید. چون مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز خانواده‌های بیمار را با ارائه قیمت‌های کمتری وسوسه می‌کنند. اما خانواده‌ها یا حتی خود افراد بیمار نمی‌دانند که با آن‌ها در مراکز ترک اعتیاد چه برخوردی خواهد شد. به طور معمول کارشناسان در کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز به رفتار خود توجه ویژه نخواهند داشت. به بیانی، تنها توجه به وضعیت جسمانی فرد بیمار برای کارشناسان این مراکز اهمیت دارد.

لازم به ذکر است که هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی رایگان است. اما هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی به ویژگی‌های متعددی بستگی دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه باشید.

موقعیت جغرافیایی کمپ ترک اعتیاد

برای درمان بیماری اعتیاد باید به دو بُعد روحی و جسمی افراد مبتلا توجه کرد. این دو ویژگی در هزینه کمپ ترک اعتیاد هم تاثیرگذار است. منطقه جغرافیایی با آب و هوای سالم برای بهبود حالت روانی بیماران دارای اعتیاد بسیار ایده آل است. خوش آب و هوا بودن یک مرکز ترک اعتیاد باعث می‌شود که فرد بیمار از دغدغه‌های زندگی عادی خود دور باشد. برای مثال، کمپ ترک اعتیاد فرمانیه در شمال شهر تهران قرار دارد. فرمانیه جزو منطقه‌های اعیان نشین با شرایط آب و هوایی مطلوب محسوب می‌شود. به طور حتم، قیمت پرداختی برای مراجعه به کمپ ترک اعتیاد فرمانیه با هزینه کمپ ترک اعتیاد در قیام دشت تهران متفاوت خواهد بود.

شرایط محیطی کمپ ترک اعتیاد

فراهم کردن محیط آرام برای درمان بیماران مبتلا به اعتیاد از جمله عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد می‌باشد. محیط‌های پرتنش برای ترک اعتیاد مناسب نیستند. آرامش محیطی کمپ در روند بهبود افراد بیمار تاثیر مثبتی خواهد داشت. مکان‌های آرام در هر مرکز ترک اعتیاد وجود ندارند. تصوری که همه ما از یک مرکز ترک اعتیاد معمولی داریم، یک محیط پرتنش برای درمان است. پذیرش تعداد زیاد بیمار در برخی مراکز باعث می‌شود تا برخورد ناپسندی با افراد بیمار شود. در صورتی که در یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی و معتبر خبری از برخورد غیر انسان دوستانه نخواهد بود. انجام فعالیت‌های بدنی در سالن‌های ورزشی، شرکت در کلاس‌های توجیهی گروهی و برنامه‌های افزایش انگیزه و نشاط بیماران از خدمات ویژه مراکز ترک اعتیاد معتبر است. با توجه به خدمات تخصصی و متعدد ارائه شده در این مراکز، هزینه کمپ ترک اعتیاد تغییر خواهد کرد.

تعداد متخصصان و پزشکان در کمپ ترک اعتیاد لاکچری زیاد است. چون که همه بیماران مراکز ترک اعتیاد زیر نظر یک پزشک قرار ندارند. در این مراکز سعی می‌شود تا تعداد کمی از افراد بیمار زیر نظر یک پزشک متخصص باشند. به همین دلیل، درمان افراد با روند بهتری ادامه خواهد داشت. در این‌جا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که روش‌های ترک در کمپ اعتیاد یکسان هستند، پس چه تفاوتی در روند درمان افراد بیمار وجود خواهد داشت؟! پاسخ دادن به این سوال، خیلی سخت نیست. توجه مدام به تمام مراحل درمان بیمار و استفاده از کلاس‌های توجیهی باکیفیت، باعث می‌شود تا آن‌ها نسبت به بیماری خود آگاهی کامل داشته باشند. در صورتی که این مسئله مهم در کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز اصلا مطرح نیست. در کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز، هدف اجرای درمان خیلی شفاف نیست. لذا، این احتمال زیاد است که فرد بیمار پس از خروج به ماده دیگری اعتیاد پیدا کند.

امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد با امکانات رفاهی کمپ، رابطه مستقیمی دارد. این جمله بدین معنا است که هر چه امکانات رفاهی بیشتر باشد، هزینه تمام شده کمپ ترک اعتیاد هم بیشتر خواهد بود. اتاق‌ مستقل برای هر فرد بیمار و سالن‌های ورزشی استاندارد از امکانات رفاهی هستند که در هر مرکزی پیدا نمی‌شود. این دو شرایط تنها در کمپ ترک اعتیاد خصوصی وجود دارند.

زمان اقامت در مرکز ترک اعتیاد

مراقبت‌های ویژه از بیماران مبتلا به اعتیاد، کار آسانی نیست. برای مثال، خوراک غذایی ارائه شده در هر وعده در افزایش هزینه کمپ ترک اعتیاد تاثیر بسزایی خواهد داشت. چون غذای ارائه شده به بیماران با غذای افراد عادی متفاوت است. برای بهبود روند درمان هر یک از افراد بیمار باید از مواد مغذی تری استفاده کرد. اگر زمان اقامت بیمار شما طولانی مدت باشد، هزینه‌های مراقبت از بیمار بیشتر خواهد شد. علاوه بر هزینه‌های مراقبت، هزینه‌های استفاده از امکانات رفاهی نیز به مخارج درمان فرد مبتلا به اعتیاد اضافه خواهد شد.

برای هزینه کمپ ترک اعتیاد چه مبلغی را پرداخت کنم؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی مبلغی بسیار ناچیز است. اما برای مراجعه به کمپ ترک اعتیاد لاکچری در تهران باید به مراکز درمان خصوصی مراجعه کنید. به طور خلاصه، تعرفه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران از ماهی 1.020.000 تومان شروع می‌شود.