هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 14:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 15:13
چهارشنبه 8 مرداد 1399 15:07 ساعت
2020-7-29 15:13:33
شناسه خبر : 338203
عده‌ای در پی بی‌اثر ساختن آرای اکثریت نمایندگان، در راستای تثبیت حکمرانی خود به ⁧ مجلس یازدهم ⁩ در قالب «⁧آقا بالاسر» می‌خواهند ⁧مجلس لاریجانی ⁩ را این بار از بیرون مجلس زنده کنند.
عده‌ای در پی بی‌اثر ساختن آرای اکثریت نمایندگان، در راستای تثبیت حکمرانی خود به ⁧ مجلس یازدهم ⁩ در قالب «⁧آقا بالاسر» می‌خواهند ⁧مجلس لاریجانی ⁩ را این بار از بیرون مجلس زنده کنند.
گروه سیاسی-رجانیوز: علی خضریان، نماینده مردم تهران در مجلس پیرامون حواشی انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات نوشت: قریب به ۱۷ سال است که با جناب ⁧ مهرداد بذرپاش ⁩ دورادور آشنایی دارم و در تمام این سال‌ها نه‌تنها با ایشان هیچگونه همکاری مشترکی نداشتم، بلکه در برخی مقاطع اختلاف نظرها و تفاوت دیدگاه‌ها باعث شد تا کمتر با یکدیگر نشست و برخاستی داشته باشیم.
 
از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان در همین  انتخابات⁩ مجلس یازدهم نیز در نحوه رسیدن به ⁧ وحدت ⁩ میان نیروهای انقلاب با جناب ⁧بذرپاش اختلاف دیدگاه‌های مبنایی داشتم که شاید همچنان نیز پابرجا باشد.
 
پیرامون حواشی اخیر پیش آمده برای وی پس از انتخاب به عنوان رییس دیوان محاسبات معتقدم حتما باید در فضایی بدون جار و جنجال رسانه‌ای و پس از شنیدن دفاعیات وی در کمیسیون‌های مربوطه هرگونه تصمیم جدید را از طریق ⁧ قانون ⁩ اتخاذ نمود.
 
آنچه تاکنون به طور قطع محرز شده است، وجود برخی ایرادات شکلی همچون تاریخ صدور گواهی پژوهشکده شهید رضایی است که با توجه به اطلاعیه این پژوهشکده موضوع جعل آن بی‌معناست و صرفا می‌توان یک بی‌تدبیری و یا بی‌تجربگی اداری را به اثبات رساند.
 
‏لذا تایید محتوای گواهی پژوهشکده، امکان ایراد ماهوی به انتخاب مجلس را علی‌رغم اختلاف نظرهای فی‌مابین ملغی می‌کند اما به‌نظر می‌رسد برخی با سوءاستفاده از وجدان بیدار جامعه در مبارزه با ⁧ فساد به دنبال تسویه‌حساب‌های سیاسی و یا خارج کردن یکی از رقبای احتمالی خود از گود سیاست ⁩هستند.
 
ضمن اینکه ایجاد این هجمه‌ها از طریق سوءاستفاده از احساسات پاک اجتماعی، این مسئله را متبادر می‌کند که عده‌ای در پی بی‌اثر ساختن آرای اکثریت نمایندگان، در راستای تثبیت حکمرانی خود به ⁧ مجلس یازدهم ⁩ در قالب «⁧آقا بالاسر» می‌خواهند ⁧ مجلس لاریجانی ⁩ را این بار از بیرون مجلس زنده کنند.
 
برخی مکتوبات و اظهارات رسانه‌ای پیش از انتخاب رییس دیوان، شائبه عدم حسن نیت برخی اظهارات به ظاهر عدالتخواهانه پس از انتخاب مجلس را پررنگ می‌کند اما بحمدالله نمایندگان مجلس یازدهم مستقل‌تر از این حرف‌ها هستند که تن به تمایلات انحصارطلبانه این محافل سیاسی بدهند.
 
مهمتر از همه اینکه مجلس یازدهم باید با گذار از این حواشی و‌ همچنین با دوری از جوگیری‌ها، ماموریت اصلی خود یعنی ⁧ نجات اقتصاد ⁩ کشور و الزام ⁧ دولت ⁩ به کار و تلاش مضاعف را از سربگیرد تا حل مشکلات معیشتی ⁧ مردم ⁩، مورد توجه قرار بگیرد.