هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 مرداد 1399 ساعت 18:20
يكشنبه 5 مرداد 1399 18:09 ساعت
2020-7-26 18:20:03
شناسه خبر : 338145
از ملزومات ابتدایی حرفه خبرنگاری این است که خبرنگار، در نحوه پرداخت به اخبار، بی‌طرف باشد و با آزادگی قلم بزند. اما رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین بارها نشان داده‌اند که روحیه استعمار پذیری شان  بر آزادگی و شرافت  غلبه کرده است.
واکنش خبرنگاران استعمارزده به اقدام تروریستی جنگنده آمریکایی:

مقصر هواپیمای ایرانی است!/ شرافت؛ حلقه مفقوده در خبرنگاریِ مدعیان بی طرفی

از ملزومات ابتدایی حرفه خبرنگاری این است که خبرنگار، در نحوه پرداخت به اخبار، بی‌طرف باشد و با آزادگی قلم بزند. اما رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین بارها نشان داده‌اند که روحیه استعمار پذیری شان بر آزادگی و شرافت غلبه کرده است.

گروه سیاسی-رجانیوز: ذهنی که به استعمار خو گرفته باشد، همیشه و در همه حال سنگ امپریالیسم را به سینه می‌زند و در دوگانگی شرف و ذلت نیز آزادگی و شرف را به مسلخ برده و به پای خوشآمد استعمار کنندگانش ذبح می‌کند.

 

به گزارش رجانیوز، بامداد جمعه سوم مرداد 99، دو فروند جنگنده آمریکایی در اقدامی غیرقانونی، با تهاجم به هواپیمای مسافربری ایران، ضمن نقض آشکار قوائد بین‌المللی، موجب صدمه دیدن برخی از مسافرین شدند. اما برخی از خبرنگاران خارج نشین که از آمریکا و کشورهای غربی تغذیه می‌کنند، برای حلال کردن دریافتی‌هایشان، در اظهار نظرهایی که درباره حادثه داشتند، هواپیمای ایرانی را مقصر این اتفاق شبه تروریستی دانستند!

 

نفیسه کوهنورد خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی از جمله کسانی بود که در همان ابتدا در حساب توییتری خود، تقصیرات را متوجه مقامات ایرانی کرده و نوشت: اول باید [مقامات ایران] توضیح بدهند چرا اجازه دادند یک هواپیمای تجاری از کوریدور پروازی استفاده کند که می‌دانستند ممکن است مساله دار باشد.