هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 9 آذر 1399
ساعت 19:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 تير 1399 ساعت 13:41
دوشنبه 30 تير 1399 13:37 ساعت
2020-7-20 13:41:36
شناسه خبر : 337934
سازمان بورس ملکف شد تا پایان مرداد ماه، دستورالعمل جدیدی برای صدور مجوز کارگزاری تهیه کند تا امکان صدور محوز برای متقاضیان حائز شرایط فراهم شود.

حاصل سی و نهمین جلسه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار روز گذشته چند مصوبه بود که یکی از مهم‌ترین مصوبات این جلسه مربوط به بررسی مجوز تأسیس کارگزاری بورس می‌شود که مطابق با این مصوبه، سازمان بورس و اوراق بهادار ملکف شده است تا پایان مرداد ماه با رعایت ماده ۲ و ۳ قانون بهبود، دستورالعمل جدیدی برای صدور مجوز کارگزاری تهیه کند تا امکان صدور محوز برای متقاضیان حائز شرایط فراهم شود.

 

در این مصوبه آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۹ دستورالعمل جدیدی در خصوص مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری در بورس را با رعایت مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به نحوی تنظیم نماید که در آن تمامی شرایط تخصصی و حرفه ای مربوط به کسب و کار تأسیس کارگزاری در بورس و حتی محدودیت‌های زیرساختی، فنی و نظارتی موجود لحاظ شود و برای همه متقاضیانی که دارای شرایط و اهلیت لازم هستند، مطابق دستورالعمل مذکور امکان صدور مجوز فراهم شود. در صورت عدم تنظیم و تصویب دستورالعمل جدید، دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری در بورس به شماره ۱۲۱/۲۰۱۳۰ مصوب ۳۱ شهریور ۸۶ هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادر ملغی الاثر می‌شود.