هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 16:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 تير 1399 ساعت 15:22
يكشنبه 29 تير 1399 15:17 ساعت
2020-7-19 15:22:48
شناسه خبر : 337903
معاون بهداشت وزارت بهداشت، از شهروندان تهرانی درخواست کرد برای اطلاع از مراکز سرپایی تشخیص کرونا با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

علی رضا رئیسی، بعد از ظهر یکشنبه در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر، گفت: شهروندان تهران از این به بعد می‌توانند در تماس با ۴۰۳۰، علاوه بر دریافت مشاوره‌های تلفنی و سئوالاتی که از کرونا دارند، می‌توانند از نزدیک مرکز سرپایی محل سکونت خود نیز مطلع شوند.

 

وی با اشاره به مشاوره‌های تغذیه‌ای، سلامت روان و…، از طریق تلفن ۴۰ ۳۰ به مردم، افزود: در حال حاضر برای شهروندان تهران این امکان فراهم شده که در صورت نیاز به مراجعات پزشکی برای تشخیص کرونا، از طریق تلفن ۴۰۳۰ اقدام کنند.

 

رئیسی ادامه داد: شهروندان تهرانی می‌توانند با شماره گیری ۴۰۳۰ و داخلی ۴، در هر منطقه‌ای که هستند، از نزدیک ترین مرکز خدمات سرپایی ۱۶ ساعته مطلع شوند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت، افزود: در این مراکز، پزشک حضور دارد و پس از معاینه و ویزیت بیمار، چنانچه نیاز باشد از او تست اختصاصی کرونا گرفته می‌شود و اگر باز هم نیاز بود، به بیمارستان ارجاع داده می‌شود.

 

وی از شهروندان درخواست کرد به هیچ وجه برای موارد غیر ضروری به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند، زیرا می‌تواند منجر به ابتلای آنها به بیماری شود.

 

رئیسی گفت: تلاش می‌کنیم این خدمت بزودی در سراسر کشور راه اندازی شود.

 

وی افزود: تماس با ۴۰۳۰ رایگان است.