هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 13 مرداد 1399
ساعت 17:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 تير 1399 ساعت 16:01
چهارشنبه 18 تير 1399 15:39 ساعت
2020-7-8 16:01:30
شناسه خبر : 337694
مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: ۹۰ درصد از آتش‌سوزی مراتع مشجر مشرف به جنگل‌های ارسباران خاموش شده است.

رحیم مهردادی روز چهارشنبه با بیان اینکه هم اکنون گروه‌های مهار در حال لکه گیری آتش سوزی منطقه هستند، افزود: با تلاش ۸ گروه از نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، فرمانداری خداآفرین، سپاه، هنگ مرزی و جوامع بومی و محلی آتش سوزی این مراتع حدود ساعت ۱۰ صبح امروز خاموش شد.

 

وی با اشاره به اینکه وقوع این آتش سوزی ساعت ۴ عصر دیروز (سه شنبه) به این اداره کل اعلام شد، اظهار داشت: بلافاصله نیروهای اطفای حریق این اداره کل، سایر نهادها و دستگاه‌های امدادی و جوامع محلی در محل مستقر شده و تا ساعت ۲۲ شب اقدام به مهار آتش سوزی کردند ولی به علت تاریکی هوا و وزش باد شدید عملیات متوقف شد.

 

مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: عملیات خاموش کردن آتش سوزی از ساعت ۴.۵ بامداد امروز دوباره آغاز شد و هم اکنون گروه‌ها در محل مستقر هستند تا در صورت مشاهده موردی از دود یا آتش فوراً اقدام به مهار آن کنند.

 

مهردادی ادامه داد: آتش سوزی در مراتع بین روستاهای «سوتن» و «کلاله» خداآفرین و در منطقه‌ای صخره‌ای و سخت عبور با وجود گونه‌ای از خار که فوراً آتش می‌گیرد روی داده و وضعیت منطقه کار مهار آتش سوزی را با مشکل مواجه کرده بود.

 

وی یادآوری کرد: با وجود اعلام آمادگی برای اعزام هلیکوپتر آبپاش برای مهار آتش سوزی، با مهار به موقع آتش سوزی از سوی گروه‌های مستقر در منطقفه نیازی به اعزام هلیکوپتر دیده نشد.

 

مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: گروه‌های مهار آتش سوزی تا اعلام اتمام کامل عملیات آتش سوزی همچنان در منطقه مستقر هستند و پس از اتمام عملیات وسعت آتش سوزی و میزان خسارت آن از سوی مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اطلاع رسانی خواهد شد.

مهردادی، افزود: علت آتش سوزی روشن کردن کوپه آتش توسط تعدادی از افراد بود که در منطقه اتراق کرده و به هنگام ترک محل اقدام به خاموش کردن آتش نکرده بودند.