هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 مرداد 1399
ساعت 20:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 تير 1399 ساعت 15:44
چهارشنبه 18 تير 1399 15:39 ساعت
2020-7-8 15:44:15
شناسه خبر : 337691
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان را تاپایان ریشه کنی کرونا خواستار شد.

علی رضا زالی، در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران که روز چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹ با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظارتی و نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار شد، ضرورت بازنگری در اعمال محدودیت ها و ایجاد فرآیندهای مقابله با کرونا را مورد تاکید قرار داد.

 

وی، تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان را مورد توجه قرار داد و استمرار این سازو کار را تاپایان ریشه کنی کرونا خواستار شد.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه اصرار بر اعمال محدودیت ها در دستور کار ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا قرار دارد خاطرنشان کرد: لغو آزمون های حضوری دانشگاه ها، افزایش سطح تراکنش های مالی توسط بانک ها و ارائه پیشنهادات سخت گیرانه برای ایجاد شرایط بهتر و پیشگیری از افزایش فرسودگی کادر درمان می تواند از جمله اقدامات موثر برای کنترل کرونا باشد.

 

زالی گفت: ظرف ۴۸ ساعت گذشته آمار مراجعه کنندگان با علائم کووید ۱۹ به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده که باید برای کنترل این ویروس به سرعت اقدامات مداخله ای و جدی انجام شود.

 

وی از ایجاد مرکز هدایت مشترک بیماران در سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران خبر داد و توضیح داد: این مراکز به صورت مشترک و هماهنگ توزیع و ساماندهی بیماران کرونا را عهده دار هستند.

 

زالی با اشاره به اینکه حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی تهران به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یابد، تاکید کرد: بر اساس نیاز ها این ظرفیت متغیر خواهد بود.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با بیان اینکه صرفا تمرکز بر درمان راه به جایی نخواهد برد، اظهار کرد: نگاه تک بعدی به حوزه درمان پاسخگوی نیازهای ریشه کنی کووید ۱۹ نخواهد بود و لازم است سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی نیز به این حوزه با جدیت بیشتر ورود کنند.

 

افزایش مراکز ۱۶ ساعته غربالگری به ۹۰ مرکز یکی دیگر از مواردی بود که زالی به آن اشاره کرد و در بخش دیگری درباره اعمال نظارت ها و ساماندهی بیشتر تخت های بیمارستانی در قالب گروه ۶۰ نفره خبر داد.

 

وی، شکل گیری هیئت نظارتی مشترک در تمامی مجموعه ها و دستگاه های دولتی را ضروری دانست و افزود: متاسفانه شیوه نامه های بهداشتی کنترل کرونا در مشاغل مختلف به پایین ترین سطح خود رسیده که باید  این مدل اصلاح شود.

 

زالی در ادامه افزایش تخت های بیمارستانی را ضروری ذکر کرد و افزود: با بهره برداری از پروژه های در حال تکمیل بیمارستانی می توان در بازه زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از نیاز شهر و استان تهران را در راستای تامین تخت های بیمارستانی مرتفع کنیم.