هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 مرداد 1399
ساعت 20:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 تير 1399 ساعت 14:53
چهارشنبه 18 تير 1399 14:49 ساعت
2020-7-8 14:53:37
شناسه خبر : 337684
استاندار تهران، بر تقلیل ساعت کار و استفاده از ۵۰ درصد از نیروی انسانی و ظرفیت دورکاری را برای مقابله با کاهش کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی، در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از تلاش های مدافعان عرصه سلامت در استان تهران، ارائه راهکارهای لازم با هدف ایجاد حساسیت بیشتر مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ضروری دانست.

 

وی با اشاره به روند صعودی مبتلایان به کرونا خاطرنشان کرد: تا زمانی که داروی موثر و واکسن پیشگیری از کرونا در دسترس عموم قرار نگیرد باید ملاحظات بهداشتی در بالاترین سطح اعمال و عوامل انتقال ویروس به پایین ترین سطح برسد.

 

محسنی بندپی، علم تحلیل اپیدمیولوژی ها را برای کنترل کرونا از سوی دستگاه های تصمیم گیرو سیاست گذار کشور را ضروری دانست و استفاده از تجارب ارزنده کارشناسان این حوزه را خواستار شد.

 

استفاده از تخصص های بین رشته ای، مدل سازی و شبیه سازی یکی دیگر از مواردی بود که استاندار تهران برای پیشگیری از اپیدمی ها خواستار شد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می تواند به میزان قابل توجهی از کرونا پیشگیری کند.

 

وی، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تجمعات را بیشترین عامل شیوع کرونا ذکر کرد و افزود: اگر چنانچه وضعیت تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار دشوار خواهد شد.

کاهش ظرفیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، لغو طرح ترافیک، تقلیل ساعت کاری و یا استفاده از ۵۰ درصد از نیروی انسانی، استفاده از ظرفیت دورکاری و اجرایی شدن غربالگری توسط دستگاه های مختلف از دیگر مواردی بود که محسنی بندپی توضیحاتی درباره آن ارائه داد.

 

در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد مواردی نظیر تعطیلی ادارات تهران، تقویت بخش های پلاسما درمانی، تامین اعتبارات و تخت بیمارستانی، استفاده بیشتر از ظرفیت بیمارستان های کرونایی برای درمان مبتلایان به کرونا، اعمال قوانین سخت گیرانه تر در روند فعالیت مشاغل، ارائه شیوه نامه های متناسب با شرایط، بهره مندی از ظرفیت های دولت الکترونیک و ظرفیت های خودجوش مردمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.