99/4/7 - 09:46 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 337462
 چاپ بیستم «آن مرد با باران می‌آید» اثر خانم وجیهه سامانی منتشر شد.
چاپ بیستم «آن مرد با باران می‌آید» اثر خانم وجیهه سامانی منتشر شد.

به گزارش رجانیوز چاپ بیستم کتاب «آن مرد با باران می‌آید» نوشتۀ خانم وجیهه سامانی که توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شده است، روانۀ بازار شد.

 

خانم وجیهه سامانی در «آن مرد با باران می‌آید» قصه پسری نوجوان به نام بهزاد را روایت می‌کند که ناگهان در مسیر انقلاب قرار گرفته است. او دچار ترس‌هایی است که شاید هر نوجوانی در آن سن دارد اما در بهزاد کمی بیشتر هم هست.

از طرفی هم به واسطه سن و تجربه‌اش از خیلی چیزها سر در نمی‌آورد. با این همه، وجود برادر بزرگترش بهروز که رفتار و تفکرات انقلابی دارد، کم کم ترس‌های او را کم می‌کند و بر شناختش می‌افزاید. بهروز برای او از کاپیتولاسیون می‌گوید و دیگر ظلم‌ها و بی عدالتی‌هایی که آمریکایی‌ها و رژیم پهلوی بر سر مردم ایران آورده‌اند.

از سویی دیگر سعید، بچه‌محل و همکلاسی بهزاد، که سرِ نترسی دارد، با کارهایش او را ترغیب می‌کند که بیشتر و زودتر به صف انقلابیون بپیوندد.

 

این رمان در دهه فجر امسال نیز مورد تایید و تقریظ رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

متن تقریظ رهبر انقلاب بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

بسیار خوب و هنرمندانه و پرجاذبه نوشته شده است. تصویری که از ماه‌های آخر مبارزات نشان می‌دهد، درست و روشن و واقعی است. به گمان من همه‌ جوان‌ها و نوجوان‌های امروز به خواندن این کتاب و امثال آن نیاز دارند. از نویسنده‌ی کتاب باید تقدیر و تشکر شود ان‌شاءالله.