هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 11:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 02:10
يكشنبه 18 خرداد 1399 02:06 ساعت
2020-6-7 02:10:12
شناسه خبر : 337124
مشاوره روانشناسی آنلاین، می تواند به راحتی در دسترس شما بوده و آرامش و رضایت از زندگی را به شما بازگرداند. آرامش و سلامت روان افراد می تواند به راحتی تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله از دست دادن عزیزان، از دست دادن موقعیت های شغلی، فشار های مالی و ... تحت تاثیر قرار گیرد.

 بسیاری از افراد جامعه برای داشتن حس رضایت از زندگی به خدمات مشاوره ای و درمانی یک روانشناس نیاز دارند. از طرفی ممکن است شما برای مشاوره قبل از ازدواج یا برای حل مشکلات با شریک زندگی خود نیازمند یک روانشناس باشید. اگر به هر دلیلی از جمله محدودیت زمان، محدودیت جسمی، عدم احساس راحتی و ... به روانشناس برای دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی مراجعه نمی کنید، بد نیست با مشاوره روانشناسی آنلاین آشنا شوید.

 

 

مشاوره روانشناسی آنلاین و مزیت های آن

 

معرفی مشاوره روانشناسی آنلاین

امروزه بسیاری از روانشناسان، به ارائه خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین می پردازند. شما می توانید با مراجعه به سایت روانشناس مورد نظر خود، درخواست مشاوره آنلاین را ثبت نامید و در زمان مقرر از خدمات مشاوره ای استفاده نمایید. خدمات مشاوره آنلاین می تواند به صورت گفت و گوی آنلاین بوده یا به صورت چت و نوشتار باشد. در برخی موارد روانشناس برای کمک به افزایش خود آگاهی و ایجاد بستری راحت برای افراد، ترجیح می دهد مخاطب به صورت نوشتار از خدمات استفاده نماید اما درکل مشاوره آنلاین به صورت گفت و گوی آنلاین ارائه می شود. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده نمایند و در این حالت راحت تر به روان درمانگر خود اعتماد می نمایند. هر چند روانشناسی آنلاین در تمامی مواقع، جایگزین مراجعه حضوری به روانشناس نیست ولی می تواند در بسیاری از مواقع راه حل مناسب و مفیدی باشد.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین مزایای متعددی دارد از جمله این که شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، یک روانشناس متخصص در دسترس داشته باشید. این مزیت می تواند برای افراد پر مشغله بسیار پر اهمیت باشد. مشاوره آنلاین گزینه های متعددی را از میان روانشناسان زبده پیش روی شما قرار می دهد چرا که بعد مسافت در این نوع مشاوره مطرح نیست و شما می توانید از مشاوره روانشناس منتخب خود در هر جایی بهره مند باشید. بررسی ها نشان می دهد اغلب افراد که به سختی به روانشناسان اعتماد می کنند و در مراجعه به روانشناسان و روان درمانگران احساس ناراحتی می کنند، اغلب مشاوره روانشناسی آنلاین را ترجیح می دهند.

 

 

اغلب افراد مشاوره آنلاین را به مشاوره حضوری ترجیح می دهند

 

مشاوره روانشناسی آنلاین شامل چه خدماتی است؟

دلایل استفاده از مشاوره حضوری روانشناسی و مشاوره روانشناسی آنلاین از منظر نوع مشکلات و دغدغه ها تفاوت زیادی ندارند و شما می توانید برای درمان و رفع انواع مشکلات و دغدغه ها از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده نمایید مگر این که پس از ارزیابی و تشخیص، روان درمانگر، شما را توصیه به استفاده از خدمات حضوری نماید. شما ممکن است به دلیل استرس، انواع فوبیا، مسائل و مشکلات خانوادگی، درمان افسردگی، اختلالات شخصیتی، اعتیاد و عادات تکرار شونده، وسواس و ... نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی داشته باشید. مشاوره های قبل از ازدواج و مهارت های زندگی نیز گروه بزرگی از مشاوره های روانشناسی آنلاین را تشکیل می دهند. ممکن است شما برای حل مشکلات تربیتی فرزندانتان نیاز به مشاوره با یک روانشناس کودک را داشته باشید. درمان بیماری های و مشکلات روحی و روانی می تواند منجر به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد حس رضایت از زندگی شود. حتی ممکن است شما به توصیه یک پزشک برای درمان مشکلات جسمی به روانشناس ارجاع داده شوید.

تعداد جلسات مورد نیاز در مشاوره های روانشناسی آنلاین

تعداد جلسات مورد نیاز برای حصول نتیجه در مشاوره های روانشناسی آنلاین، وابستگی زیادی به نوع مشکل و میزان همکاری فرد متقاضی درمان و مشاوره دارد. اما معمولا نتیجه مطلوب در یک جلسه حاصل نمی شود. جلسات اول مشاوره آنلاین مشابه مشاوره حضوری مربوط به شناسایی و ارزیابی مشکل است و معمولا راهکارهای درمانی ارائه نمی شود. البته به بنیان علمی تر، در جلسات اولیه، فاز های اولیه درمان یعنی شناسایی، ارزیابی و تشخیص انجام می شود. توالی و نظم مورد نیاز برای حصول نتیجه معمولا توسط مشاور روانشناس و روان درمانگر شما، اعلام می شود. اگر به دنبال موفقیت در مسیر مشاوره هستید، بهتر است به این توصیه ها به دقت عمل کنید.

 

 

انواع خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین

کیفیت مشاوره روانشناسی آنلاین

خدمات مشاوره ای و درمانی روانشناسی نیز ممکن است توسط متخصصان و مراکز مختلف با کیفیت های مختلفی ارائه شود. برای این که از مشاوره آنلاین با کیفیت بهره مند باشید، لازم است در شناسایی روانشناس متخصص دقیق عمل کنید. پرس و جو از دیگر متخصصان، از دوستان و آشنایان، مراکز بهداشت، جست و جوی اینترنتی، بررسی فعالیت متخصصان مختلف در شبکه های اجتماعی و ... از جمله روش هایی است که می توانید برای شناسایی یک متخصص روانشناس خوب استفاده کنید. یکی از مزیت های مشاوره روانشناسی آنلاین این است که در بسیاری از سایت ها شما قادرید نظر دیگران را در خصوص خدمات ارائه شده ببینید و نسبت به موضوع تصمیم بگیرید.

هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین یک مشاوره و خدمات تخصصی است بنابراین دارای تعرفه های مشخص تخصصی است که بر اساس میزان و نوع تخصص روانشناس متغیر خواهد بود. نوع مشکل و تعداد ساعاتی مورد نیاز برای حصول نتیجه نیز نقش تعیین کننده ای در هزینه نهایی خدمات مشاوره روانشناسی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری دارد. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که مشاوره روانشناسی آنلاین بایستی هزینه کمی داشته باشد یا حتی رایگان باشد. خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی نیز مشابه خدمات مشاوره حضوری بوده و مشابه  هر مشاوره تخصصی دیگری دارای هزینه تعریف شده است. فراموش نکنید هزینه روانشناسی آنلاین، هزینه ای است که شما برای درمان و مشاوره با هدف سلامتی روحی و روانی خود می پردازید و می تواند در کیفیت زندگی شما تاثیرگذاری چشمگیری داشته باشد.

در انتخاب روانشناس و مرکز ارائه دهنده مشاوره روانشناسی آنلاین دقت کنید تا متخصص منتخب شما دارای مجوزهای لازم برای ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی روانشناسی از سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی باشد.

 

 

هزینه مشاوره آنلاین