هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 03:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 17:48
شنبه 17 خرداد 1399 17:46 ساعت
2020-6-6 17:48:41
شناسه خبر : 337108

پرینتر سه‌بعدی

پرینتر سه بعدی که با نام چاپگر سه‌بعدی نیز شناخته می‌شود، دستگاه کوچک اما فوق‌العاده کاربردی است. اصلی‌ترین وظیفه دستگاه D Printer3 ساخت اشیاء به‌صورت کاملاً سه‌بعدی است. در یک تعریف ساده نحوه عملکرد پرینترهای سه‌بعدی را می‌توان بدین‌صورت تشریح نمود :

فیلامنت پرینتر سه بعدی ترموپلاستیک رشته‌ای که به‌صورت مذاب درآمده است، روی صفحه‌ای داغ قرار می‌گیرد، این فرآیند بارها تکرار می‌شود تا درنهایت شیء سه‌بعدی ساخته شود. ازجمله اصطلاحات رایجی که در رابطه با پرینتر سه‌بعدی می‌توان به آن اشاره کرد، تولید افزایشی یا ساخت اشیاء به‌صورت افزایشی است.

پرینترهای سه‌بعدی چگونه کار می‌کنند؟

نحوه عملکرد پرینترهای سه‌بعدی یکسان نیست. درودر ادامه با طرز کار پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع پرینترهای سه‌بعدی آشنا خواهیم شد.

  • پرینتر سه‌بعدی FDM (fused deposition modeling)
  • پرینتر سه‌بعدی رزینی SLA (Stereolithography)
  • پرینتر سه‌بعدی پودری SLS (Selective Laser Sintering)
  • پرینتر سه‌بعدی پودری فلزات SLM (Selective laser melting)

دستگاه پرینتر سه‌بعدی، امکان طراحی و ساخت نمونه اولیه بسیاری از اشیاء را فراهم نموده است. طرز کار ساده این دستگاه در کنار مواد اولیه بسیار کم موردنیاز برای ساخت محصول نهایی، موجب شده تا در بسیاری از کشورهای پیشرفته، پرینترهای سه‌بعدی، جایگاه ویژه‌ای را از آن خودنمایند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای پرینتر سه‌بعدی، ساده‌سازی مراحل طراحی اولیه محصول است. در این روش با توجه به‌صرفه جویی‌های کلان اقتصادی، قطعاً می‌توان شاهد بازخوردهایی کاملاً ایده آل در رابطه با طراحی یا عدم طراحی محصول نهایی ازنظر مهندسین بود.

تجسم واقعی بسیاری از محصولات چوبی یا محصولات چرمی با چاپگر های سه بعدی، امکان فوق العاده ای است که به واسطه آن نه تنها در زمان اجرایی برخی پروژه های طراحی، بلکه در هزینه های تمام شده نیز می توان شاهد صرفه جویی چشمگیری بود.

پرینترهای سه‌بعدی هم‌چنین با توجه به تنوع بالا، ازجمله دستگاه‌های ایده آل برای حوزه‌های صنعتی یا طراحی‌های نه‌چندان مهم به شمار می‌روند. بخش مهمی از پروژه‌های طراحی و ساخت توسط این نوع از دستگاه‌های سه‌بعدی شباهت بسیار نزدیکی به نمونه واقعی محصول خواهند داشت.

 

 

مهم‌ترین کاربرد پرینترهای سه‌بعدی چیست؟

پرینتر سه بعدی انقلابی عظیم را در صنعت طراحی محصولات صنعتی ایجاد نموده است. امکان پیاده‌سازی طرح و ایده‌های ذهنی در سریع‌ترین زمان ممکن بدون نیاز به هزینه‌های کلان، مهم‌ترین موضوعی است که در شناسایی هر چه‌بهتر دستگاه چاپگر سه‌بعدی می‌توان به آن اشاره کرد.

شرکت‌ها و کارخانه‌ها بزرگ در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، از پرینترهای سه‌بعدی برای ساخت محصولات و انواع دستگاه‌های صنعتی بهره می‌برند. کاربرد چاپگر سه‌بعدی در حوزه‌های صنعتی، پزشکی، ورزشی، مد و لباس، رایج‌ترین مواردی است که امروزه می‌توان شاهد آن بود.

در بازارهای فروش مبلمان، محصولات تزئینی و هم‌چنین لوازم‌خانگی، می‌توان شاهد محصولات متنوع تولیدشده با استفاده از ابزار چاپگر سه‌بعدی بود. اما نکته قابل‌توجه، کاربرد گسترده چاپگرهای سه‌بعدی درزمینهٔ مد و طراحی لباس هست.

 فیلامنت پرینتر سه‌بعدی

فیلامنت که از رشته‌های پلاستیکی (پلیمری) تولیدشده، مواد اولیه موردنیاز در پرینترهای سه‌بعدی است. این ماده در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک دارای رنگ، ضخامت و جنس خاصی هستند. یکی از موضوعات قابل‌توجه در رابطه با فیلامنت پرینتر سه‌بعدی، تفاوت دما ذوب این ماده پلاستیکی در دستگاه چاپگر سه‌بعدی است.

تعیین ضخامت فیلامنت پرینتر سه بعدی بر اساس خروجی نازل دستگاه چاپگر صورت می‌گیرد. تنوع گسترده پرینترها در حال حاضر، نقطه پایان طراحی این دستگاه‌های کاربردی نیست. بلکه همواره بر اساس کارایی و هم‌چنین نیازهای موجود در حوزه صنعت، می‌توان شاهد پیشرفت چشمگیر طراحی و ساخت پرینتر سه‌بعدی مختلف بود.

 

 

خرید مستقیم پرینتر سه‌بعدی ارزان‌قیمت

خرید پرینتر سه‌بعدی ارزان‌قیمت ازجمله پیشنهاد‌های بسیار ویژه برای هر یک از طراحان در حوزه‌های صنعتی، آرایشی، مد، پزشکی و طراحی لباس هست. کاربرد گسترده و متنوع چاپگرهای سه‌بعدی، تنها یکی از امتیازات این دستگاه به شمار می‌رود.

در طرف دیگر ماجرا، مواد اولیه ارزان‌قیمت پرینتر سه‌بعدی، شرایط را برای طراحی اشیاء مختلف با این دستگاه، بسیار ساده نموده است. امروزه چیزی در حدود 20 دستگاه چاپگر سه‌بعدی وارد بازارهای جهانی شده است؛ از این 20 دستگاه تنها 10 دستگاه به‌صورت جدی و مداوم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما نکته قابل‌توجه در این خصوص کارایی گسترده تنها دو دستگاه FDM3D و RESIN است. دستگاه پرینتر سه‌بعدی FDM ازجمله انتخاب‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه شناخته می‌شود. دایره کاربرد این دستگاه محدود به نقطه خاصی نیست و درنتیجه شرایط برای بهره‌وری ساده و آسان آن به‌خوبی فراهم گردیده است.

شرکت فروش انواع پرینتر سه‌بعدی هرون

شرکت هرون 3دی در حوزه فروش انواع پرینتر سه‌بعدی باکیفیت و اورجینال فعالیت می‌نماید. این مجموعه نه‌تنها عرضه‌کننده مستقیم دستگاه چاپگر سه‌بعدی با بهترین قیمت‌های روز کشور هست؛ بلکه فروش هر یک از مواد اولیه پرینتر سه‌بعدی فیلامنت و رزین از دیگر خدمات مهم شرکت هرون به شمار می‌آید.

متقاضیان خرید دستگاه اسکن سه‌بعدی و پرینتر سه‌بعدی در کشور، این فرصتِ استثنائی و ویژه را خواهند داشت تا نسبت به کسب اطلاعات لازم در خصوص قیمت و کیفیت دستگاه اقدام نمایند. هر یک از متقاضیان خرید انواع پرینتر سه‌بعدی یا مواد اولیه این دستگاه در ایران با مراجعه به نشانی اینترنتی وب‌سایت شرکت هرون 3دی http://heron3d.ir فرصت ثبت نهایی سفارش خرید را خواهند داشت.